5.9 C
Suwałki
środa, 26 lutego, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

7. Urodziny DKF KINOCHŁON w Augustowie

12 października 2019 @ 18:45 - 14 października 2019 @ 19:00

W programie pokazy filmowe i koncert Stanisławy Celińskiej.

7. Urodziny DKF KINOCHŁON – “7 uczuć”, goście: Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska

12 października 2019 r. 18:45

“7 uczuć”(2018), reż. Marek Koterski, tragikomedia, prod. Polska, 116 min Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Gośćmi pokazu będą:
Marek Koterski – ceniony polski reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, aktor, poeta, prozaik i dramatopisarz. Zadebiutował w 1984 roku filmem fabularnym według własnego scenariusza “Dom wariatów” (nagroda za debiut reżyserski na festiwalu w Koszalinie), gdzie po raz pierwszy pojawił się ulubiony bohater reżysera Adaś Miauczyński, który pojawił się także w następnych filmach: “Życie wewnętrzne” (1986, nagroda za reżyserię na festiwalu w Gdańsku), “Nic śmiesznego” (1995), “Ajlawju” (1999), “Dzień świra” (2002) oraz “Wszyscy jesteśmy Chrystusami” (2006). W filmografii znajdują się także: tragikomedia “Porno” (1989) oraz “Baby są jakieś inne” (2011).Dwukrotnie wystąpił w roli aktora: w filmie Dom wariatów oraz w Seszelach (1990, reż. Bogusław Linda) jako doktor Janik. W 2003 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury w dziedzinie filmu.

Małgorzata Bogdańska – aktorka teatralna, filmowa, dubbingowa. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Od 1986 do 2010 roku była aktorką Teatru Ochoty w Warszawie. W wieku 16 lat zadebiutowała rolą Zosi Szczękosi w filmie “Okruch lustra”(1978). Na swoim koncie ma liczne role serialowe oraz filmowe. W filmach Marka Koterskiego możemy zobaczyć ją we „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” (2006), “Baby są jakieś inne”(2011), „7 uczuć“ (2018), ponadto zagrała m.in. w filmach: „Przyspieszenie”(1984), „Magia kina”(1986), „Czarodziej z Harlemu”(1988), „Sztuka kochania”(1989), „Kanalia”(1990), „Wielka wsypa”(1992), „Komedia małżeńska”(1993), czy w kultowych serialach “Dom”, “W labiryncie” i “Tulipan”. Prywatnie żona reżysera Marka Koterskiego, z którym tworzy Teatr w Walizce.

Bilety w cenie 20 zł dostępne w Miejskim Domu Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 – rezerwacje obowiązują trzy dni, a wszystkie wygasają na pół godziny przed wydarzeniem. karnet specjalny na dwa urodzinowe wieczory filmowe – “7 uczuć” i “Małżeńskie porachunki” – 30 zł

7. Urodziny DKF KINOCHŁON – “Małżeńskie porachunki”, gość: Marcin Dorociński

13 października 2019 r. 19:15

“Małżeńskie Porachunki”(2017), reż. Ole Bornedal, komedia kryminalna, prod. Dania, 90 min Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie.

Gościem pokazu będzie:
Marcin Dorociński – Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 1996 roku debiutował w roli studenta na małym ekranie w serialu “Dom”, a w kinie w polsko-francuskiej produkcji filmowej “Szamanka” Andrzeja Żuławskiego. W 1997 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i został aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie. Rozgłos przyniosła mu rola Sławomina Desperskiego, funkcjonariusza Wydziału Zabójstw z policyjnego serialu „Pitbull“ Patryka Vegi. Dzięki niej został pierwszym laureatem reaktywowanej w 2005 roku Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla młodych aktorów, zdobywca Złotych Lwów za role w „Rewersie“ i „Róży“. Kilkukrotnie pojawiał się w filmach Wojciecha Smarzowskiego („Róża“, „Drogówka“, „Pod Mocnym Aniołem“) oraz Kingi Dębskiej („Moje córki krowy“, „Plan B“, „Zabawa, zabawa“). W 2014 został odznaczony srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Bilety w cenie 20 zł dostępne w Miejskim Domu Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 – rezerwacje obowiązują trzy dni, a wszystkie wygasają na pół godziny przed wydarzeniem.
karnet specjalny na dwa urodzinowe wieczory filmowe – “7 uczuć” i “Małżeńskie porachunki” – 30 zł.

7. Urodziny DKF KINOCHŁON – “Malinowa…” – koncert Stanisławy Celińskiej

14 października 2019 r. 19:00

Koncerty “Malinowa…” to promocja najnowszej płyty studyjnej, wyczekiwanej przez wielbicieli Artystki od wydania i sukcesu „Atramentowej” (status podwójnej Platynowej Płyty), zainspirowana spotkaniami z fanami i im dedykowana. Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej piosenkarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełnię dźwięków i emocji. Płyta składa się z 14 premierowych utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej artystki, która zabiera w podróż po kawiarnianych jazzowych klimatach, pełnych zmysłowych dźwięków fortepianu, saksofonu, akordeonu i kontrabasu.

Stanisława Celińska – znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Nie sposób wymienić wszystkich Jej wspaniałych ról. W 1969 roku ukończyła PWST w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. Przez jeden sezon (1990/91) występowała też w Teatrze Nowym w Poznaniu. W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy w 1970 roku. Grała w filmach m.in.: Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Marczewskiego, Piotra Szulkina, Barbary Sass, Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza. Za tragikomiczną rolę Izy Gęsiareczki w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra otrzymała nagrodę na FPFF w Gdyni (1994). W 1986 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, w 1995 roku – uhonorowano ją nagrodą „Prometeusza” za ogół twórczości estradowej, w 2001 – nagrodą Teatru Polskiego Radia „Wielki Splendor” za kreacje radiowe, a w 2002 otrzymała statuetkę Feliksa Warszawskiego oraz nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę w „Oczyszczonych” Sarah Kane w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Wybitną twórczość komediową Celińskiej doceniono na VIII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, przyznając jej statuetkę Melonika w 2007 roku. W grudniu 2012 roku swoją premierę miała jej debiutancka płyta “Nowa Warszawa”, nagrana wspólnie z pianistą Bartkiem Wąsikiem i Royal String Quartet. Album z nowymi aranżacjami utworów T.Love, Czesława Niemena, Bajmu czy Kaliny Jędrusik wydał Nowy Teatr. W 2015 premierę miał jej kolejny album “Atramentowa…”, na którym śpiewała m.in. z Kasią Nosowską i Muńkiem Staszczykiem. Płyta odniosła sukces i szybko stała się platynowa.

Bilety w cenie 70 zł dostępne w Miejskim Domu Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 – rezerwacje obowiązują trzy dni, a wszystkie wygasają na pół godziny przed wydarzeniem.

Szczegóły

Start:
12 października 2019 @ 18:45
Koniec:
14 października 2019 @ 19:00

Miejsce

Kino ISKRA
ul. 3 Maja
Augustów, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: