Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akcja #CzysteRzeki

10 czerwca @ 12:00 - 17:00

Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w ramach Korpusu Solidarności – programu wolontariatu długoterminowego rozpoczęło w woj. podlaskim akcję #CzysteRzeki. Celem akcji jest m.in. pozbycie się efektów bezmyślności człowieka – śmieci, butelek, puszek, opon. Społecznicy spotykają się już 10 czerwca br. o godz. 12, przy ul. Sikorskiego, na wysokości rzeki Czarna Hańcza. Będą sprzątać nabrzeża rzeki w kierunku Krzywólki.

Wszystkim uczestnikom akcji zapewnione zostaną rękawice i worki oraz dla chętnych – maseczki. Mając na uwadze trudny czas trwania pandemii koronawirusa, akcja odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Organizatorzy planują wakacyjną serię akcji #CzysteRzeki w czerwcu i lipcu. Wierzą, że jest wiele ludzi dobrej woli, wrażliwych na stan otaczającej nas przyrody, którzy zechcą w bezinteresowny sposób zaangażować się. Akcje #CzysteRzeki organizowane będą na terenie całego regionu, dlatego zgłoszenia należy kierować do właściwych koordynatorów subregionalnych.

Subregion suwalski:

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach

kom. 883 240 678, e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl

Subregion łomżyński:

Centrum Wolontariatu w Łomży

kom. 507 431 231, e-mail: centrum.wolontariat@interia.pl

Subregion białostocki:

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku

kom. 607 986 805,e-mail: ania.samba@wp.pl

Subregion bielski:

Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie” w Osmoli

kom. 600 881 572,e-mail: stowarzyszenie@centrumnawschodzie.pl

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT systematycznie organizuje akcje społeczne angażujące wolontariuszy z terenu całego regionu w ramach wdrażanego programu Korpus Solidarności w województwie podlaskim. Wolontariusze oprócz satysfakcji z pomagania innym, będą mogli korzystać z wielu przywilejów, które obecnie są przygotowywane przez rządowy program wolontariatu długoterminowego – Korpusu Solidarności. Z ofertą programu wsparcia i rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce można zapoznać się na www.korpussolidarnosci.gov.pl lub zgłosić się do PRYZMATU. Szczegółowych informacji udziela Anna Ruszewska.

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”, finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.

Szczegóły

Data:
10 czerwca
Czas:
12:00 - 17:00

Miejsce

ul. Sikorskiego
Suwałki, Poland + Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: