Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Alosza Awdiejew z zespołem świętuje podwójny jubileusz – koncert w Suwałkach – ZMIANA TERMINU

7 maja @ 19:00 - 20:30

Z uwagi na przedłużenie pandemicznych obostrzeń, w tym tych dotyczących organizacji wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności, koncert odbędzie się w innym terminie. O nowej dacie koncertu poinformujemy w najbliższym możliwym terminie. Zakupione bilety zachowują ważność i uprawniają do udziału w koncercie w nowym terminie.

“Ech raz, jeszcze raz”  to specjalny jubileuszowy koncert Aloszy Awdiejewa z okazji 80. urodzin i 45 lat pracy artystycznej w “Piwnicy pod Baranami”. Artyście towarzyszą wybitni muzycy: skrzypek Michał Półtorak oraz kontrabasista Kazimierz Adamczyk. Recital wypełniony muzyką i anegdotami gwarantuje sporą dawkę pozytywnej energii i bawi do łez.

Podczas jubileuszowego recitalu Aloszy Awdiejewa ubawicie się do łez i posłuchacie porywających piosenek. Mistrz scenicznego dowcipu zaprezentuje się w nowej odsłonie muzycznej. Do współpracy zaprosił wybitnych muzyków: grającego na skrzypcach Michała Półtoraka, szefa muzycznego „Piwnicy pod Baranami”, muzyka z którym nagrywał swoje pierwsze płyty oraz kontrabasistę Kazimierza Adamczyka, który od początku towarzyszy Aloszy w artystycznej drodze. Wspólnie wyczarują niezwykłe klimaty piosenek żydowskich, rosyjskich romansów, piosenek szemranego półświatka Odessy, czy pieśni cygańskich.

Warto zaznaczyć, że Artysta od przeszło 50 lat mieszka w Polsce a od ćwierć wieku jest – jak sam żartuje – „legalnym Polakiem z wyboru a nie z przymusu”. Dlaczego „legalnym”? Dlatego, że minęło już 25 lat od chwili, kiedy uzyskał polskie obywatelstwo. Związek z Polską zaowocował nie tylko profesurą na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale i pracą artystyczną – Alosza świętuje nie tylko 80. urodziny, ale również jubileusz 45-lecia współpracy z krakowską „Piwnicą pod Baranami”. Drugi raz taki recital już się nie powtórzy. Zapraszamy!

Koncert odbędzie się w piątek, 7 maja 2021 r. o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Bilety dostępne są online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym obowiązującym w dacie koncertu.

Alosza Awdiejew to człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Artysta, ale i człowiek kultury i nauki. Wyjątkowy artysta estradowy i jednocześnie wybitny naukowiec, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję, a przede wszystkim tworzy genialną muzykę. Urodził się w Stawropolu, na północnym Kaukazie w 1940 r. Na drugim roku anglistyki na Uniwersytecie Moskiewskim jako stypendysta rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś. W 1976 r. trafił do legendarnej Piwnicy pod Baranami. Razem z Kazimierzem Adamczykiem na kontrabasie i Markiem Piątkiem na gitarze zagrali już ponad 2000 koncertów pełnych muzyki i humoru, w Polsce, USA, Francji, Izra­elu, Niemczech i Hiszpanii, występując zarówno dla wielotysięcznej publiczności jak i dla bardzo kameralnego grona wyrafinowanych słuchaczy i wydali dziesięć wyjątkowych płyt.

Michał Półtorak to skrzypek i mandolinista związany z Piwnicą pod Baranami od 40 lat. Grał w zespołach WIEM i ANAWA Marka Grechuty, koncertował z Grzegorzem Turnauem, Jackiem Wójcickim, Anną Szałapak, Olą Maurer, Agatą Ślazyk. Jako muzyk sesyjny współpracował m.in. z: Zygmuntem Koniecznym, Zbigniewem Preisnerem, Andrzejem Zaryckim, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Zbigniewem Rajem, Stanisławem Radwanem. Z Aloszą Awdiejewem nagrał kilka programów telewizyjnych i płyt oraz zagrał kilkadziesiąt koncertów.

Kazimierz Adamczyk występował jako kontrabasista na stałe w kilku legendarnych zespołach jazzowych takich jak Balle Street Band (od 1975 r.), czy Playing Family (od 1979 r.). Współpracował miedzy innymi z Andrzejem Rosiewiczem, Andrzejem Zauchą, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran. Od 1975 r. związany był również z Piwnicą Pod Baranami. W zespole gra jako kontrabasista i śpiewa w chórku z Aloszą od 1975 r.

Szczegóły

Data:
7 maja
Czas:
19:00 - 20:30

Miejsce

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: