Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Andrzej Wajda. Wieczór Wspomnień – z muzyką i wspomnieniami przyjaciół w Suwałkach

6 marca @ 19:00 - 21:00

30zł

6 marca 105 lat temu w Suwałkach urodził się Andrzej Wajda. W rocznicę tego dnia Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na urodzinowy wieczór wspomnień poświęcony mistrzowi kina wypełniony muzyką i słowami. Zabrzmią słynne kompozycje znane z filmów reżysera. Usłyszymy także fragmenty książki „Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki”.

Andrzej Wajda miał ogromne szczęście do znakomitych kompozytorów tworzących muzykę filmową. Wiele kompozycji napisanych do jego filmów, jak choćby Walc z „Ziemi obiecanej” czy Polonez z „Pana Tadeusza”, cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród kinomanów. Te i inne znane utwory i motywy z filmów Andrzeja Wajdy wykona Suwalska Orkiestra Kameralna pod batutą Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza podczas pierwszej części koncertu. Usłyszymy m.in. muzykę autorstwa Wojciecha Kilara: Poloneza z filmu „Pan Tadeusz”, Walc i suitę z filmu „Ziemia obiecana”, suitę z filmu „Smuga cienia” oraz Mazura z filmu „Zemsta”. W drugiej części wieczoru zabrzmi muzyka klasyczna – uwertura z opery „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz V symfonia c-moll op. 67 (część 1.) Ludwiga van Beethovena.

Oprócz muzyki usłyszymy fragmenty książki „Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki” autorstwa Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki – zabrzmią wspomnienia przyjaciół, przywołamy filmy, które nie powstały, poznamy nieznane zapisku reżysera. Głosu wspomnieniom użyczy Włodzimierz Ciborowski.

Koncert objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Suwałki, Czesław Renkiewicz.

Bilety na koncert w cenie 30 zł dostępne online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Koncert realizowany jest w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Szczegóły

Data:
6 marca
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
30zł

Organizator

Suwalski Ośrodek Kultury
Strona internetowa:
http://www.bilety.soksuwalki.eu/

Leave a Reply

%d bloggers like this: