Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

AugustOFF Festiwal 2022

12 sierpnia 2022 - 15 sierpnia 2022

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na kolejną edycję imprezy, która już na stałe wpisała się w kalendarz letnich wydarzeń – 12 sierpnia startuje AugustOFF Festiwal. Podczas aż czterodniowego muzycznego święta będzie okazja do spotkań z alternatywnym brzmieniem w różnorodnym wydaniu.

Festiwal rozpocznie koncert Spiętego na statku. Artysta wystąpi w piątek (12 sierpnia) – wypływamy z portu Żeglugi Augustowskiej o 19:30.

Drugi dzień – 13 sierpnia – to dzień chilloutu przy dźwiękach muzyki elektronicznej w setach DJskich. Na Białej Perle (ul. Rybacka) od 16:00 za konsoletą staną Pejzaż oraz supportujący artystę Mitura, Chupax i Sashka, a na Błoniach będą czekać na wszystkich przeróżne atrakcje – również dla dzieci.

W niedzielę 14 sierpnia zaprosimy Państwa w niezwykłą podróż w świat muzyki… klasycznej. O godz. 18:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury wyświetlimy retransmisję kultowego koncertu Luciana Pavarottiego w Hyde Parku, zarejestrowanego w 1991 roku, kiedy to włoski śpiewak miał 55 lat i znajdował się u szczytu swojej operowej kariery.

Nasz Festiwal zamknie poniedziałkowy (15. sierpnia) koncert zespołu BOKKA. Ponownie w sali widowiskowej MDK, od godz. 19:00 wybrzmi mieszanka muzyki elektronicznej, popu, rocka, rocka alternatywnego oraz synth-popu. Zapowiada się niesamowicie!

Poznajcie alternatywną stronę muzyki i Augustowa! Bądźcie z nami – szczegóły na plakacie.

Zapraszamy-

APK

Bilety na wszystkie płatne wydarzenia w ramach AugustOFF Festiwal do nabycia w Miejskim Domu Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.

Cennik:

Koncert Spiętego na statku – bilet: 50 zł

Pejzaż i strefa chilloutu na Błoniach – wstęp wolny

Retransmisja: Pavarotti w Hyde Parku – bilet: 25 zł

Koncert zespołu BOKKA – bilet: 60 zł

Spięty – Hubert „Spięty” Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider LAO CHE, tym razem prezentuje swoją solową odsłonę. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, o enigmatycznym tytule „Black Mental“, jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.

Pejzaż – Pejzaż to alias Bartka Kruczyńskiego, znanego także jako Earth Trax, The Phantom oraz połowa duetu Ptaki. Debiutancki album Pejzażu, Ostatni Dzień Lata ukazał się w 2018, a jego następcą zostało w marcu 2020 Blues LP. Nagrywa muzykę łączącą elektronikę z organicznymi brzmieniami instrumentów perkusyjnych, często odnosząc się do natury.

Pavarotti w Hyde Parku – retransmisja koncertu – Któż nie chciałby obejrzeć największego tenora XX wieku na wielkim ekranie? Dlatego przypominamy kultowy koncert Luciana Pavarottiego w Hyde Parku. Był rok 1991, włoski śpiewak miał wtedy 55 lat i znajdował się u szczytu swojej operowej kariery. Choć w dniu koncertu strasznie padało, ponad 125.000 melomanów przyszło do słynnego londyńskiego parku, by posłuchać swojego ulubionego tenora. Wśród gości znaleźli się m.in. Diana, księżna Walii, Karol, jej mąż i następca tronu, premier Wielkiej Brytanii John Major, kompozytor Andrew Lloyd Weber oraz aktor Michael Caine. Występujący od mediolańskiej La Scali po nowojorską The Metropolitan Opera Luciano Pavarotti zaśpiewał wtedy przemoczonej, ale szczęśliwej publiczności arie, które szczególnie lubił, ze słynną Nessun dorma! z opery Turandot Pucciniego na czele. Nie zabrakło też pieśni Di Capuy O sole mio! W programie koncertu znalazły się również kompozycje Verdiego, Masseneta, Wagnera, Meyerbeera i Leoncavalla (słynna aria Śmiej się, pajacu!). Artyście towarzyszyła 80-osobowa orkiestra i 120-osobowy chór.

Koncert trwa 99 minut.

BOKKA – są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA – opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową – nie tylko w skali rodzimego rynku – tożsamość.

Pojawili się niemal znikąd za sprawą zaprezentowanego w 2013 roku numeru „Town Of Strangers”, który następnie znalazł się na ich długogrającym debiucie, a po drodze narobił szumu wśród rodzimych i zagranicznych dziennikarzy. Od tego momentu BOKKA stała się nowym, jasnym punktem na mapie wschodzących polskich zespołów.

Szczegóły

Początek:
12 sierpnia 2022
Koniec:
15 sierpnia 2022

Miejsce wydarzenia

Augustów
Augustów, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj