Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

B I T A M I N A – koncert na statku w Augustowie

3 lipca 2020 @ 20:45 - 23:00

„Nic tylko bić brawo” – tak niespełna rok temu zakończył swoją recenzję płyty”Kwiaty i korzenie” Marcin Cichoński. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem dotyczącym Bitaminy. Można jedynie dodać do tego – „i bawić się”.

…dlatego mamy nadzieję, że 3 lipca na pokładzie statku Swoboda wszyscy będziemy się dobrze bawić. „Wszyscy” jest tutaj dość umownym stwierdzeniem, ponieważ ze względu na obostrzenia sanitarne, wypuścimy do sprzedaży jedynie 100 biletów.

Koncert Bitaminy miał być zwieńczeniem i finałem Kinogrania, czyli przeglądu filmów o tematyce muzycznej. Wiadoma zaraza pokrzyżowała nasze plany. Ale jak to mówią „Nie ma tego złego niż gołąbek na dachu” i tym samym z Kinogrania został jedynie koncert.
Ale za to jaki!!. Mamy tylko nadzieję, że pogoda będzie bardziej łaskawa niż wydarzenia ostatnich miesięcy. A właśnie! Poniżej przedstawiamy WAŻNE INFORMACJE, a jeszcze niżej słów kilka o zespole.

WAŻNE INFORMACJE:

Termin koncertu – 3 lipca 2020
Wypłynięcie – godzina 20:45
Miejsce podstawienia statku – Żegluga Augustowska,
ul. 29 Listopada 7
Nazwa statku – „Swoboda”
Cena biletu – 50 zł
Dostępność biletów – od 15 czerwca
Rezerwacje i sprzedaż – Miejski Dom Kultury,
ul. Nowomiejska 41, II piętro
Rezerwacje, informacje tel. – 87 643 36 59 lub 790228560
Ważność rezerwacji – 3 dni.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych koncert przeniesiony będzie do – Klubu Iskra, ul. 3 Maja 38
UCZESTNICTWO w koncercie jest równoznaczne z zapoznaniem i akceptacją aktualnych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w kraju.
Ilość miejsc ograniczona, dostosowana do aktualnych wymogów sanitarnych.
Możliwość zabrania na pokład własnych napojów lecz TYLKO w plastikowych butelkach.
Brak baru na pokładzie
W przypadku dużego przyrostu zachorowań na Covid 19 w regionie, organizator ma prawo odwołać koncert, zwracając uczestnikom za zakupione bilety.

Bitamina –
…powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To tutaj krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś.

Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołuje on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko. W 2019 zespół prezentuje piątą płytę „Kwiaty i Korzenie”. Po raz pierwszy Piotr i Mateusz dzielą się mikrofonem, a do współpracy nad materiałem został zaproszony Moo Latte.

Szczegóły

Data:
3 lipca 2020
Czas:
20:45 - 23:00
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Port Żeglugi
ul. 29 listopada 7
Augustów, Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: