Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Białystok – Tallin Tour – koncert w Augustowie

30 czerwca 2023 @ 19:00 - 20:00

Free

30 czerwca 2023 r. 19:00

Białystok-Tallin Tour 2023 to autorski projekt zorganizowany przez klawesynistę i pianistę Stanisława Łopuszyńskiego, w którym łączy wiele aspektów życia społecznego – kulturę, muzykę, sport, integrację, historię, turystykę i dyplomację.

Początek trasy, którą muzyk przejedzie w całości na rowerze znajduje się w Białymstoku, gdzie 29 czerwca 2023 roku o godz. 18:00 wykona Recital Inauguracyjny. Koncert ten odbędzie się w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki 4. Wystąpi również w innych miastach w Polsce: w Augustowie, Krasnogrudzie k. Sejn, na Litwie w pałacu Tyszkiewiczów w Zatroczu, w Wilnie, Podbrodziu, Niemenczynie i Birżach.

Łotewski odcinek projektu Białystok Tallin Tour to Dyneburg, Rzeżyca i Ryga, a w Estonii artysta wystąpi w Kabli, Parnawie i Tallinie, gdzie 21 lipca odbędzie się Koncert Finałowy. Długość trasy to ponad 1300 km, które Stanisław Łopuszyński pokona na rowerze w 23 dni.

Stanisław Łopuszyński wszystkie koncerty wykona pro publico bono na klawesynie, fortepianie i organach, a równolegle do jego trasy będzie transportowany jego klawesyn. Do projektu zaprosił również Dorotę Sacewicz, z którą między innymi wykona Recital Piosenki w Augustowie 1 lipca 2023 roku. Program, który publiczność usłyszy pochodzi z baroku, klasycyzmu, romantyzmu oraz z nurtów muzyki XX wieku. Zabrzmi również jazz oraz improwizacje.

Koncert w Augustowie współorganizowany jest przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. E. Młynarskiego oraz Augustowskie Placówki Kultury. Projekt Białystok-Tallin Tour 2023 wspierany jest przez Instytut Polski w Wilnie, Ambasadę RP w Rydze, Ambasadę RP w Tallinie, Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie, Instytut POLONIKA, Polski Teatr STUDIO, a także wiele innych fundacji i instytucji polskich, litewskich, łotewskich oraz estońskich.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Stanisław Łopuszyński ((ur. w 1993 w Lille, Francja) – klawesynista i pianista, konferansjer, absolwent klasy klawesynu prof. Lilianny Stawarz (UMFC), laureat licznych konkursów, działacz społeczny, żołnierz rezerwy Wojska Polskiego.
Wraz ze swoją siostrą Julią tworzy duet harfowo-klawesynowy „Harp&Chords”, a dzięki swoim szerokim zainteresowaniom swobodnie porusza się we wszystkich stylach. Artysta specjalizuje się także w improwizacji (fortepian, klawesyn), aranżacji utworów i piosence aktorskiej. Współtwórca cyklu „Klasycznie Niepoważni”, BCA Flash – Teatr Improv oraz wielu innych. Od 2018 roku związany z Filharmonią Narodową. W 2020 roku rozpoczął współpracę z Instytutem POLONIKA tworząc projekt „Tak brzmi Lwów”. W czerwcu i lipcu 2021 roku zorganizował i zrealizował projekt Zamość-Odessa Tour 2021, podczas którego zagrał 11 charytatywnych recitali i koncertów na terenie Polski, Ukrainy i Mołdawii, a trasę z Zamościa do Odessy przemierzył na rowerze. Od 26 lutego działa w Ukrainie realizując transporty humanitarne na terytorium całej Ukrainy od Lwowa przez Kijów, Charków, Dnipro po Donbas (Siewierodonieck, Bachmut, Chasiv Jar, Soledar, Siewiersk i wiele innych). Do maja 2023 roku transportując pomoc medyczną, pożywienie, środki higieniczne i ewakuując ludność cywilną pokonał prawie 100 tysięcy kilometrów. w listopadzie 2022 roku poleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie zagrał recital klawesynowy w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, z którego całkowity dochód przeznaczył na pomoc Ukrainie. 29 czerwca br. rozpocznie swój kolejny projekt „Białystok-Tallin Tour 2023, podczas którego będzie grał koncerty w Polsce, na Litwie, Łowie i w Estonii i podobnie jak 2 lata temu, trasę przejedzie na rowerze.

Dorota Sacewicz – wokalistka, podróżniczka, absolwentka kierunku Lingwistyki Stosowanej i Zarządzania Międzynarodowego na Université de Lorraine w Nancy, we Francji. Obecna na scenie od siódmego roku życia, dzisiaj łączy swoje pasje pracując jako specjalistka ds. marketingu za dnia, wieczorami i w weekendy występując. Do swoich osiągnięć zalicza między innymi udział w koncercie upamiętniającym powstańców w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego oraz koncercie poświęconym pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w 100. rocznicę urodzin poety w Teatrze Palladium w Warszawie, Grand Prix w Konkursie im. Violetty Villas w Ciechocinku, finał Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, oraz konkursu Plus 2 Talent w Paryżu.

Szczegóły

Data:
30 czerwca 2023
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Szkoła Muzyczna w Augustowie
Augustów, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj