Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Camera Pro Classica: Koncert kompozytorski Zuzanny Całki w Białej Synagodze w Sejnach

23 listopada 2019 @ 18:00 - 20:00

Free

Pogranicze zaprasza na koncert z cyklu Camera Pro Classica. Koncert odbędzie się w ramach
Zaduszek Sejneńskich, które obchodzone są 22-23 listopada.

Koncert kompozytorski Zuzanny Całki

Wykonawcy: Zuzanna Całka (fortepian), Jacek Wachnik (skrzypce), Karol Wachnik

(wiolonczela)
23 listopada 2019
g. 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

ZUZANNA CAŁKA – klasycznie wykształcona pianistka, swoją twórczość traktuje jako rozwinięcie estetyki wyrosłej ze studiów nad kompozycjami klasyków w połączeniu w zainteresowaniem z czasów „berlińskich” – muzyką elektroniczną i filmem.
Kontemplacyjnemu charakterowi kompozycji towarzyszą wizualizacje i mappingi tworzone na żywo przez Zuzannę Kołodziej. Artystce towarzyszą także skrzypek Jacek Wachnik i wiolonczelista Adam Mazurek.
Zuzanna Całka na fortepianie gra od 7 roku życia. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach programu Erasmus kształciła się także na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie. Jest laureatką pierwszych nagród w konkursach pianistycznych i kompozytorskich w Polsce, Czechach i na Ukrainie. W lipcu 2019 zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie kompozycji natychmiastowej Transatlantyk Instant Composition Contest, komponując muzykę do dwóch filmów krótkometrażowych.
Od kilku lat komponuje muzykę autorską oraz na zamówienie dla teatrów i mediów. Stworzyła muzykę do kilkunastu przedstawień teatralnych dla dzieci. Pod koniec 2018 roku wydała płytę „Warsaw Concerto” z utworami Chopina, Paderewskiego i z tytułowym Koncertem Warszawskim, która koncepcyjnie nawiązuje do romantycznej historii Warszawy – rodzinnego miasta pianistki.
Zuzanna Całka występuje w różnorodnych projektach artystycznych: solo, z orkiestrami i w zespołach kameralnych na festiwalach w całej Europie.

Szczegóły

Data:
23 listopada 2019
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Biała Synagoga
Sejny, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj