Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Camerata Augustoviana – Hanna Dys i Szymon Zawodny: koncert w Augustowie

16 czerwca 2023 @ 19:00 - 20:00

Free

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają 16 czerwca 2023 o godz. 19:00 na koncert w Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie w ramach Cameraty Augustoviany.

Wystąpią przed Państwem Hanna Dys (organy) i Szymon Zawodny (saksofon). W programie koncertu kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Denisa Bédarda, Nilsa Lindberga i Piotra Czajkowskiego.

Zapraszamy na to niezwykłe muzyczne wydarzenie.

wstęp wolny.

APK

– – –

Hanna Dys – Organistka; wirtuoz, pedagog, animator kultury; profesor AM na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Akademii Muzycznej; absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie organów prof. R. Peruckiego oraz Hochschule für Musik und Theater  w Hamburgu, w klasie prof. w. Zerera (dyplom z wyróżnieniem); stypendystka m.in. Brahms Stifftung, Stypendium dla Twórców Kultury oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego; laureatka i uczestniczka konkursów międzynarodowych. Koncertuje na najważniejszych festiwalach muzyki organowej w Polsce i w Europie (m.in. Włochy, Finlandia, Rosja, Norwegia, Niemcy, Mołdawia, Hiszpania). W działalności koncertowej propaguje polską muzykę organową, m.in. nagrała w ramach swojego przewodu habilitacyjnego płytę monograficzną z dziełami Mieczysława Surzyńskiego. Brała udział w projekcie nagrania wszystkich symfonii organowych Feliksa Nowowiejskiego. Jest inicjatorką oraz dyrektorem Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu oraz Lubin Culture 2022. Jest także pedagogiem klasy organów w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku. Na jej dorobek składa się wiele nagrań solowych oraz kameralnych, w tym nominowanych do nagrody „Fryderyka”. Jest laureatką „Muzycznych Orłów 2021”. W 2023 roku otrzymała odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Szymon Zawodny – Urodził się 21 stycznia 1992 roku w Sosnowcu. W 2014 roku ukończył studia I stopnia pod kierunkiem prof. Pawła Gusnara na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2012/2013 studiował w Conservatorium van Amsterdam u prof. Arno Bornkampa. We wrześniu 2016 roku ukończył studia magisterskie w Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien (dawniej Konservatorium Wien Privatuniversität) w klasie saksofonu prof. Larsa Mlekuscha. W 2019 r. ukończył studia I stopnia na specjalności instrumentalistyka jazzowa – saksofon w klasie dra Macieja Obary na kierunku Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nieustannie doskonali swoje umiejętności na warsztatach saksofonowych prowadzonych przez najlepszych w swojej dziedzinie, m.in. u Arno Bornkampa, Vincenta Davida, Claude’a Delangle’a, Daniela Gauthiera, Larsa Mlekuscha, Christiana Wirtha, Joonatana Rautioli, Jana Schulte-Bunerta, Jean’a Denis-Michata, Roba Bucklanda, Otisa Murphy’ego, Oto Vrhovnika, Willema van Merwijka, Matjaza Drevenseka, Jerome’a Larana, Clausa Olesena, Dragana Srmeca. W 2016 roku wziął udział w prestiżowych warsztatach dla zespołów kameralnych ECMA sessions (European Chamber Music Academy) w Manchesterze i Oslo, gdzie pracował pod okiem Hatto Beyerle (Alban Berg Quartet), Petra Prause, Sary Bittloch i Jeremiego Younga.

Szymon jako solista i członek zespołów kameralnych występował w takich miejscach jak np. Wiener Konzerthaus, Musikverein Wien, ORF Radiokulturhaus Wien, NOSPR w Katowicach, Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki w Warszawie, Studio Koncertowe im W. Szpilmana w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia w Warszawie i Katowicach, Zamek Królewski w Warszawie, czy Europejskie Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. Brał udział w wielu prestiżowych koncertach w kraju jak i za granicą. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Od roku akademickiego 2019/2020 prowadzi klasę saksofonu na Wydziale Instrumentalnym w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Details

Date:
16 czerwca 2023
Time:
19:00 - 20:00
Cost:
Free

Venue

Bazylika Mniejsza NSJ
ul. 3 Maja
Augustów, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj