Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Camerata Augustoviana: Zuzanna Kozłowska i Mateusz Dudek – koncert w Augustowie

8 sierpnia 2021 @ 19:00 - 20:00

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają 8 sierpnia o godz. 19:00 na koncert duetu Zuzanna Kozłowska i Mateusz Dudek w Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie w ramach Cameraty Augustoviany.

Tym razem, podczas wakacyjnych spotkań z muzyką poważną wysłuchamy koncertu Zuzanny Kozłowskiej, specjalizującej się w białym śpiewie. Temu wspaniałemu głosowi akompaniować będzie Mateusz Dudek – akordeonista. W programie koncertu:

Stanisław Moryto „Pieśni kurpiowskie”

Karol Szymanowski „Lecioły zórazie”

Modest Musogrski „Z lalką”, „Serenada”, „Kołysanka”, „Gdzieś Ty, Gwiazdeczko?”

Zuzanna Kozłowska – urodzona w Augustowie w 1996 roku. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. E. Młynarskiego oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Suwałkach w klasie fletu poprzecznego, a także Szkołę Muzyczną I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie na wydziale wokalnym. Jest absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie, w specjalności gra na flecie traverso (klasa dr hab. Małgorzaty Wojciechowskiej), które aktualnie kontynuuje na stopniu magisterskim, a także studiuje wokalistykę u dr Ewy Wolak-Czarniak na Wydziale Wokalno- Aktorskim macierzystej uczelni.

Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów mistrzowskich w zakresie gry na flecie traverso, śpiewu, kameralistyki i interpretacji muzyki dawnej, m.in. u Roberty Invernizzi, Richarda Wistreicha, Agnieszki Budzińskiej-Bennett, Jana Tomasza Adamusa, Mitzi Meyerson Marcela Boone’a, Rachel Brown. Współpracuje z krakowskimi zespołami wokalnymi: Capella Cracoviensis, Cracow Singers oraz Cappella Marialis.

W kręgu zainteresowań artystki leży również muzyka ludowa, której poświęca uwagę prowadząc badania terenowe na obszarze Puszczy Augustowskiej. Jako śpiewaczka (głos biały) zdobyła główne nagrody m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym i Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej. Wspólnie z Trio Makowska/Kozłowska/Balewicz promowała suwalski folklor muzyczny podczas Międzynarodowego Festiwalu „Skamba, skamba, kankliai” w Wilnie (Litwa).

Mateusz Dudek – polski akordeonista, doktorant Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoją edukację rozpoczął w Szkole Muzycznej I stopnia w Krzeszowicach w klasie akordeonu mgr. Jerzego Suruło. Następnym etapem kształcenia była Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. F. Chopina w Krakowie również w klasie dr Janusza Patera. Czterokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Laureat programu MKiDN “Młoda Polska 2017”, Stypendysta Prezydenta Miasta Krakowa, Stypendysta Fundacji Sapere Auso, Stypendysta Fundacji Pokusów. Laureat pierwszych nagród na międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych między innymi: Rzym, Berlin, Kopenhaga, Belgrad, Wilno, Pula (Chorwacja), Poprad (Słowacja), Waldbroon (Niemcy), Nova Gorica (Słowenia). Koncertuje w kraju oraz za granicą: tournee koncertowe z orkiestrą POSM II st. po północnej Francji, cykl trzech koncertów w Gluckstadt (Niemcy), Zamek Królewski w Warszawie, Aula Collegium Maius w Krakowie, jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Krakowskiej, Aula Nova w Poznaniu, Kasztel w Szymbarku, Zamek w Przemyślu i wiele innych. W kręgu jego zainteresowań muzycznych oprócz muzyki klasycznej leży muzyka etniczna, folkowa, współczesna, jazz oraz tango.

Szczegóły

Data:
8 sierpnia 2021
Godzina:
19:00 - 20:00

Miejsce wydarzenia

Bazylika Mniejsza NSJ
ul. 3 Maja
Augustów, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj