Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Człowiek i Rzeka. Święto Czarnej Hańczy – online i na bulwarach nad rzeką w Suwałkach

23 kwietnia @ 16:00 - 17:00

Światowy Dzień Ziemi to coroczna akcja promująca postawy proekologiczne i ideę zrównoważonego rozwoju. Wielkie święto i edukacja poprzez zabawę, m.in. na temat, jak kruchy i cenny jest ekosystem Ziemi. W Suwałkach Dzień Ziemi związany będzie z Czarną Hańczą (23.04.2021, godz. 16.00, bulwary nad Czarną Hańczą).

Przypadający 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi to cykliczna akcja promująca postawy proekologiczne; w Polsce obchodzony jest od 1990 roku. Jej organizatorzy chcą uświadomić mieszkańcom świata, jak delikatny i jednocześnie niezbędny dla istnienia człowieka jest ekosystem naszej planety. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest “Działanie na rzecz klimatu”. To hasło ma przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko.

Podczas realizacji pierwszej części inicjatywy proekologicznej, w piątek, 23 kwietnia odbędzie się zarybienie odcinka Czarnej Hańczy przepływającego przez Suwałki. We współpracy z Polskim Związkiem Wędkarskim w Suwałkach do rzeki wpuszczony zostanie narybek pstrąga.

Z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej i związanych z nią obostrzeń, akcja odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Relację z zarybiania połączoną z artystycznym happeningiem ekologicznym będzie będzie można obejrzeć na stronie SOK, FB oraz na kanale You Tube.

Wszystkich zakochanych w suwalskiej rzece SOK zaprasza na kreatywne warsztaty plastyczne on-line. Cztery filmy, w których nasi instruktorzy pokazują, jak domowym sposobem zrobić prostą i niebanalną rybkę, są już na kanale SOK-u. Wybierzcie tę wersję, która najbardziej przypadnie Wam do serca, sfotografujcie się z nią nad rzeką i pochwalcie się swoimi zdjęciami, oznaczając je: #człowiekirzeka i/lub #świętoczarnejhańczy.

Wydarzeniu będzie również towarzyszyć familijny konkurs fotograficzny. Więcej informacji wkrótce.

 

Szczegóły

Data:
23 kwietnia
Czas:
16:00 - 17:00

Miejsce

Bulwary nad Czarną Hańczą
Suwałki, Poland + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: