Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Dzień Otwarty w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku pod hasłem „Chodź do Teatru!”

26 marca 2017 @ 11:00 - 15:00

Free

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w niedzielę, 26 marca, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na Dzień Otwarty pod hasłem „Chodź do Teatru!”.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto uchwalone w czerwcu 1961 roku w trakcie 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku. Co roku, 27 marca, w teatrach na całym świecie organizowane są specjalne wydarzenia.

Tego dnia rozsyłana jest także wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru, odczytywana we wszystkich instytucjach teatralnych świata.

Dzień przed obchodami – w niedzielę, między godz. 11.00 a 15.00 Teatr Dramatyczny zaprasza na Dzień Otwarty. Tegoroczne wydarzenie zorganizowane zostało pod hasłem „Chodź do Teatru!”.

W najbliższą niedzielę aktorzy oraz pracownicy Teatru zabiorą widzów w teatralne kulisy. Osobom, które odwiedzą Teatr zostaną zaprezentowane fragmenty dwóch spektakli: „Seks nocy letniej” i „Szalone nożyczki”. Na zwiedzających będzie czekała także wystawa kostiumów teatralnych oraz kącik ze strojami i rekwizytami z możliwością przebrania się oraz zrobienia zdjęcia. W holu kasowym będzie można obejrzeć fragmenty zarejestrowanych spektakli z repertuaru Teatru Dramatycznego oraz zrobić zakupy w teatralnym sklepiku. Z myślą o najmłodszych widzach przygotowano czytanie fragmentów „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke oraz warsztaty twórczego recyklingu zorganizowane przez „Nasz Białystok jest Eko”.

Ponadto, w trakcie Dnia Otwartego Widzowie będą mieli możliwość zakupu promocyjnych biletów (ulgowych) na niedzielny pokaz spektaklu „Szalone nożyczki” oraz na kwietniowe pokazy spektakli  „Balladyna”, „Ożenek” i „Trans-Atlantyk”. Tego dnia Kasa Teatru będzie czynna od godz. 11.00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Harmonogram Dnia Otwartego:

11.00 – pierwsza wycieczka po Teatrze z przewodnikiem

11.30 – druga wycieczka po Teatrze z przewodnikiem

12.00 – czytanie dla dzieci „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke, Scena Foyer

13.00 – pokaz fragmentu spektaklu „Szalone nożyczki”, Scena Duża

13.30 – pokaz fragmentu spektaklu „Seks nocy letniej”, Scena Kameralna

14.00 – pokaz fragmentu spektaklu „Szalone nożyczki”, Scena Duża

14.30 – pokaz fragmentu spektaklu „Seks nocy letniej”, Scena Kameralna

Details

Date:
26 marca 2017
Time:
11:00 - 15:00
Cost:
Free
Event Tags:
, , , , ,

Venue

Teatr Dramatyczny
Elektryczna 12
Białystok, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj