Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Europejskie Dni Archeologii w Suwałkach

19 czerwca @ 11:00 - 15:00

Prowadzenie: mgr Renata Maskowicz- Sikorowska, Dział Archeologii Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję bezpośrednio zapoznać się z zawodem archeologa, metodyką jego pracy  a także bezpośrednio uczestniczyć w  zaaranżowanych wykopaliskach, zorganizowanych w obrębie posesji muzeum. Impreza będzie miała charakter interaktywny. Jej celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności złożonej problematyki badań archeologicznych. Uświadomienie, że archeologia, wbrew stereotypom, nie polega na prostym odkopywaniu zabytków, lecz na odpowiednim dokumentowaniu prac badawczych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć nauki oraz  zastosowaniem metod nieinwazyjnych. Przekazane zostaną także podstawowe informacje dotyczące ochrony dziedzictwa archeologicznego.

Każdy z uczestników zabierze na pamiątkę własnoręcznie sporządzoną kartę ewidencji  wykopanego zabytku. Zajęcia będą  formą nauki poprzez praktyczne, bliskie spotkanie z archeologią.

Zajęcia odbędą się w sobotę, 19 czerwca 2021 roku w Muzeum Okręgowym w Suwałkach, ul. T. Kościuszki 81, w trzech kompletnych cyklach, rozpoczynających się o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00. Będą trwały ok. 1 godz. 30 minut.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegóły

Data:
19 czerwca
Czas:
11:00 - 15:00

Miejsce

Muzeum Okręgowe
Kościuszki 81
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: