Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Filharmonia Suwałk: koncert Film Jazz Project i Suwalskiej Orkiestry Kameralnej w Suwałkach

16 lutego 2018 @ 19:00 - 21:00

Film Jazz Project to oryginalne spojrzenie na polską muzykę filmową. W Suwałkach zagra m.in. Luis Nubiola, znakomity jazzowy saksofonista z Kuby. W programie koncertu –  tematy z polskich filmów i seriali w orkiestrowej oprawie. Jest też niespodzianka z ostatniej chwili. Na scenie pojawi się Femi Tenowo, znakomity i oryginalny gitarzysta! Koncert odbędzie się w piątek, 16.02.2018 o godz. 19:00 w SOK, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5. Bilety: 40 i 20 (ulgowe) zł.

„Film Jazz Project – Zagraniczni Artyści grają polską muzykę filmową” to idea, która powstała w 2012 roku z inicjatywy Dominika Jastrzębskiego i Michała Czekały. Przez ten czas z projektem współpracowali m.in. Michael „Patches” Stewart, Derrick McKenzie, Nathan Williams, Frank Parker Jr. oraz wielu znakomitych polskich muzyków. FJP stawia na promocję młodych polskich artystów, którzy dzięki współpracy ze znanymi muzykami zagranicznymi, czerpią wiedzę i doświadczenie inspirujące w dalszej karierze muzycznej, przedstawiając swoje własne, oryginalne i niespotykane spojrzenie na ciekawą, a niejednokrotnie niedocenianą, część rodzimej spuścizny muzycznej, którą jest polska muzyka filmowa. Jest to także szansa na przedstawienie dorobku polskich kompozycji światowym muzykom.

W Suwałkach FJP wystąpi w składzie: Luis Nubiola (saksofon), Mariusz Obijalski (instrumenty klawiszowe), Michał Czekała (gitara basowa), Amadeusz Krebs (perkusja). Muzykom towarzyszyć będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Koncert będzie wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ na tę okazję i specjalnie na skład Orkiestry zespół przygotował nowe aranżacje. W programie m.in. tematy z filmów „Janosik”, „Czterej Pancerni i pies”, „07 zgłoś się” czy „Prawo i Pięść”. Koncert jest wspaniałą okazją dla wszystkich, którzy kochają polskie filmy i seriale. Nowe, odświeżone wersje znanych przebojów w orkiestrowej oprawie brzmią bardzo ciekawie, a przyprawione zagranicznym, jazzowo-kubańskim akcentem solowych partii saksofonu, niejednokrotnie lepiej od oryginałów.

Luis Nubiola (Cuba) – ukończył National Conservatory of Music w Hawanie (Amadeo Roldan). Występował z Danilo Peresem, Gonzalo Rubalcavą, Georgiem Bensonem, Stevem Colemanem, Ralfem Irizarym, Walterem Floresem (zdobywca Grammy), Robertem Aquilar i „Chocolate Band”. W grudniu 2005 roku nagrał swój pierwszy album CD pod tytułem „Nubiola”. W grudniu 2008 roku wyprodukował „Live at Jazz Cafe” pierwszy jazzowy album DVD nagrany na Kostaryce nagrodzony „Composer of the Year in Jazz Genre”. Kolejny album „914” został nagrodzony tytułem „Best Album 2009”. Obecnie mieszka w Europie, gdzie stale współpracuje z czołówką polskich muzyków.

Femi Tenowo (GB)  – angielski gitarzysta i kompozytor urodzony w Nigerii, współpracujący z największymi nazwiskami światowej muzyki jazzowej i rozrywkowej. W latach 2004-05 gitarzysta i kierownik muzyczny AMY WINEHOUSE. W 2012 nominowany do nagrody MOBO AWARDS w kategorii Best Jazz Act. Na koncie 3 solowe płyty, z którymi wystąpił na większości międzynarodowych festiwali jazzowych. „One of Europe’s finest and most sought after guitarists.” (Time Out Magazine)

Michał Czekała – kontrabasista, basista, aranżer, współautor projektu. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina i Studium Jazzowego w Warszawie. Współpracuje z największymi nazwiskami muzyki rozrywkowej w Polsce i na świecie m. in. Michaelem „Patches” Stewartem, Moniką Borzym, Haliną Młynkovą, Grzegorzem Hyżym, Kasią Cerekwicką. Kierownik muzyczny Film Jazz Project i zespołu Gienka Loski.

Mariusz Obijalski – pianista, kompozytor, aranżer, producent. Współpracował, nagrywał płyty, komponował dla, bądź koncertował z takimi artystami jak: John Scofield, Randy Brecker, Chris Potter, Michael Patches Steward, Tomasz Stańko, Adam Pierończyk, Wojciech Waglewski, Fisz Emade, Monika Borzym, Edyta Górniak, Natalia Przybysz, Kasia Kowalska. Jest współautorem muzyki do musicalu „Liżę Twoje Serce” wystawianego na deskach teatru Capitol we Wrocławiu.

Amadeusz Krebs – przygodę z perkusją zaczął w wieku 8 lat. 4 lata później, jako dwunastolatek, zagrał pierwszy koncert na zawodowej scenie z Marylą Rodowicz. Od tej pory nagrywa i koncertuje z największymi – Edytą Górniak, Kasią Popowską, Haliną Mlynkovą, Kukla Band. Od kilku lat Amek nagrywa i akompaniuje artystom występującym podczas imprez sylwestrowych telewizji TVN.

Szczegóły

Data:
16 lutego 2018
Godzina:
19:00 - 21:00

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: