Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Filharmonia Suwałk: koncert Gabriela Balukiewicza z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej – online

27 listopada 2020 @ 19:00 - 20:30

W jesiennej odsłonie cyklu Filharmonia Suwałk zapraszamy na koncert pochodzącego z Suwałk znakomitego akordeonisty Gabriela Balukiewicza, który wystąpi z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza. Z uwagi na aktualne obostrzenia koncert odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowany na żywo w sieci.

Piątek, 27.11.2020, godz. 19.00
Facebook i YouTube SOK

Solistą listopadowego koncertu Filharmonii Suwałk będzie suwalczanin Gabriel Balukiewicz. To wirtuoz akordeonu z powodzeniem łączący różne style i formy ekspresji, działając na polu muzyki klasycznej i rozrywkowej. Taki też będzie program koncertu – od klasyki po rozrywkę. Usłyszymy między innymi utwór Krzysztofa Lenczowskiego “Atom accordion quintet” oraz – prawdziwa gratka – prawykonanie koncertu na akordeon i orkiestrę smyczkową Aleksandra Brycha. Suwalska Orkiestra Kameralna zagra pod dyrekcją maestro Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

Gabriel Balukiewicz urodził się w Suwałkach w 1995 r. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. W 2019 r. ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie akordeonu dra hab. Leszka Kołodziejskiego. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in.: w Czechach, Chorwacji, Słowenii, Szwecji, na Litwie, Łotwie oraz stypendystą Fundacji Alicji Roszkowskiej Art S.O.S (2016), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2018) oraz kilkukrotnie dla Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi dla najlepszych studentów. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach oraz warsztatach muzycznych prowadzonych przez m.in.: prof. Boruta Zagoranskiego, prof. Alfreda Melichara, prof. Borisa Lenko, prof. Frodre Haltli, prof. Klaudiusza Barana, prof. Bogdana Dowlasza, prof. Krzysztofa Olczaka, prof. Marka Andryseka, dr hab. Rafała Grząki.

Artysta występuje jako solista oraz kameralista w kraju i zagranicą. Współpracował m.in. z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Studyjnym Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz z Teatrem Ludowym w Krakowie. Dokonał prawykonań nowych utworów na akordeon solo, akordeon w różnych formacjach kameralnych oraz na większą obsadę wykonawczą, takich kompozytorów, jak: Julia Owczarek, Caitlin Harrison, Aleksander Brych, Jakub Jung, Jakub Kaczmarek, Michał Kawecki, Leszek Kołodziejski, Marcin Powalski.

Szczegóły

Data:
27 listopada 2020
Godzina:
19:00 - 20:30

Miejsce wydarzenia

Internet
Polska + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: