3.1 C
Suwałki
sobota, 14 grudnia, 2019
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Filmowe Podlasie Atakuje – pokaz filmów a ramach DKF Kinochłon w Augustowie

14 października 2016 @ 18:30 - 21:00

Darmowy

W najbliższy piątek, 14 października o godzinie 18:30 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, za sprawą DKF KINOCHŁON, spodziewamy się ataku przeokropnie dobrych filmów stworzonych przez Podlasian. Augustowianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości, nie obawiajcie się, przybądźcie tłumnie do MDK-u i sprawdźcie, czym w tym roku zaowocował niebezpieczny talent filmowych twórców pochodzących z Podlasia. A może któregoś z nich znacie osobiście?

Nie rezerwujcie miejsc, nie kupujcie biletów (bo wstęp jest darmowy), po prostu, przyjdźcie i obejrzyjcie z nami 10 filmów krótkometrażowych i spotkajcie się z twórcą jednego z nich – Krzysztofem Raczkowskim.

Zanim o tym, co Państwu zaserwujemy, słówko o akcji „Filmowe Podlasie Atakuje Reaktywacja”. Młode podlaskie kino atakuje od 2003 roku, kiedy to, twórcy – po prostu – wpadli na pomysł, by zorganizować regionalny przegląd filmowy i zostali, dosłownie, zasypani filmami. Od tej pory, z dużym sukcesem atakujące Filmowe Podlasie promuje niezależne kino i jego twórców, nie tylko w Białymstoku i w województwie podlaskim ale i w całym kraju, a nawet poza jego granicami.

Tej jesieni KINOCHŁON, po raz kolejny z otwartymi ramionami przyjmuje zestaw krótkometrażowych produkcji zebranych pod hasłem Filmowe Podlasie Atakuje w swoje gościnne progi, bo „cudze chwalicie, a swego nie znacie” – przyjdźcie Państwo i razem z nami obejrzyjcie te 10, wybranych jako najlepsze i najciekawsze, podlaskich krótkometrażówek. Oto one:

– „Gry”, reż. Bartek Tryzna, Monika Stpiczyńska,  (27 min.) Jeden dzień z życia trójki niepełnosprawnych umysłowo osób.

– klip „Mefedron”, reż. Maciej Szupica, Krzysztof Kiziewicz, (4 min). Klip warszawskiej ekipy hip-hopowej Potwierdzone Info w której skład wchodzą Diox, Tede i Sir Mich.

– „Słuchaliście?”, reż. Radek Dąbrowski,  (15min). Opowieść o rodzinie skupionej wokół audycji radiowej w lokalnej białoruskiej rozgłośni Radia Racja.

„Heaven”, reż. Krzysztof Raczkowski (4 min). Rzeczywistość może być zupełnie nie taka jak nam się wydaje. Praca dyplomowa zrealizowana w Katedrze Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

„Kiedy będę ptakiem”, reż. Monika Pawluczuk, (30 min). Opowieść o próbie zmiany swojego losu. MuLa, kobieta z birmańskiego plemienia Kajan, jest w Tajlandii od dwóch lat, ona, jej mąż i wszyscy synowie. Po drugiej stronie granicy została jej jedyna córka. Matka chce ją sprowadzić do lepszego świata. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i atmosferę filmu.

„Krańce Świata: Człowiek Ryba”, reż. Podlasie Makes Me Happy, (9 min). Nurkowanie w zielono-szarej pustce zimowej rzeki nieoczekiwanie zamienia się w wyprawę w poszukiwaniu sensu ludzkiej egzystencji, piękna zwykłych, na co dzień umykających uwadze rzeczy. Rzeczy, które – widziane z zupełnie innej perspektywy – ujawniają swój niezwykły charakter.

„Do serca twego”, reż. Ewa Borysewicz,  (10 min). Był on, przystojny, kruczoczarne miał włosy, przy huśtawce stał. Uśmiechał się, aż oczy stawały dęba. Kolorowo było – taką schizę potrafił urządzić, że co powiedział, to zrobiła. Słuchać chciała bajek jego, by gadał aż do nocy. On udka jej zajadał ze smakiem. Aż całe jej nadzieje stracił. Niewybaczalnej zdrady już mu nie odpuściła. Animacja Ewy Borysewicz to świecka litania i niesiona echem po blokowisku historia uczucia, które spotkało gorzkie rozczarowanie.

We cut corners – klip „Best friend”, reż. Katarzyna Kijek/Adamski, (ok. 2 min). Duet Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski jak zawsze w formie. Kolejna ich animowana produkcja do muzyki zespołu We cut corners.

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! – „Yellow Sticky Notes – Anijam”, reż. Jeff Chiba Stearns, (ok. 4 min). Festiwal ŻUBROFFKA zaprosił młodych ludzi z Podlasia i doświadczonego animatora do wspólnej pracy nad filmem animowanym. Jeff Chiba Stearns i uczestnicy warsztatów wykorzystując technikę anijam oraz setki żółtych karteczek stworzyli wspólnie animowaną perełkę.

„Casting”, reż. Marcin Filipowicz, (8 min). Warsztaty CASTING skierowane do seniorów poprowadził filmowiec i podróżnik Marcin Filipowicz. Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku stał się planem filmowym, na którym pracowała grupa kilkunastu osób, realizujących sceny ze znanych polskich komedii. Seniorzy zostali operatorami, dźwiękowcami i aktorami w swoim własnym filmie!

Nie brońcie się przed tym filmowym atakiem – bądźcie z nami w piątek (14.10) od 18:30 w MDK-u zaprasza DKF KINOCHŁON i jego gość – Krzysztof Raczkowski.

Szczegóły

Data:
14 października 2016
Czas:
18:30 - 21:00
Koszt:
Darmowy

Miejsce

Miejski Dom Kultury
Rynek Zygmunta Augusta
Augustów, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: