Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Fotografie Wiesława Szumińskiego w Galerii Jednego Obrazu w Suwałkach

15 stycznia - 14 lutego

wystawa

15.01-14.02.2021, Galeria Jednego Obrazu, pl. Marszałka J. Piłsudskiego

Do połowy lutego w Galerii Jednego Obrazu obejrzymy fotografie Wiesława Szumińskiego. To część większego cyklu zatytułowanego “Staroobrzędowcy – modlitwa ciszy”, który prezentowany jest na piętrze sejneńskiej jesziwy (obok synagogi). Cykl jest opowieścią o starowierskich mogiłkach rozsianych między pagórkami Suwalszczyzny i ziemi sejneńskiej.

Wiesław Szumiński – urodzony w 1958 r. w Suwałkach, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A Mickiewicza oraz poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Związany z Ośrodkiem ”Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. W suwalskim szpitalu psychiatrycznym od 1993 do 2014 r. realizował program arteterapii dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Tam też prowadził „Galerię bez klamek”. Jest autorem około trzydziestu indywidualnych wystaw malarstwa, rzeźb ceramicznych, grafiki i ilustracji książkowej prezentowanych w Polsce i za granicą. Brał także udział w wielu wystawach zbiorowych.

06 XII 2013, Suwałki; Wernisaż wystawy Wiesława Szumińskiego – „Kadisz dla…”,
© 2013 Wojciech Otłowski

Galeria Jednego Obrazu SOK mieści się w małym budynku na rogu ulicy T. Kościuszki i Placu Marszałka J. Piłsudskiego . Pierwotnie budynek służył jako rogatka miejska. Później kilkukrotnie zmieniał swoje przeznaczenie. Od 2008 roku obiekt pełni funkcję galerii, w której prezentowane są prace artystów zarówno lokalnych, jak i spoza regionu.

Szczegóły

Start:
15 stycznia
Koniec:
14 lutego

Miejsce

Galeria Jednego Obrazu
Róg ul. Kościuszki i Placu Piłsudskiego
Suwałki, Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: