Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

III Dzień Błota w Parku Linowym Twierdza Jaćwingów w Udziejku

18 lipca 2021 @ 12:00 - 17:00

60zł

Czym jest Dzień Błota?
To okazja do zabawy, swobodnej i niczym nieograniczonej. Zabawa błotem ma pozytywny wpływ na dziecko. To możliwość poznania czegoś nowego, szansa na odkrywanie swojej kreatywności oraz okazja do współpracy. Mówi się, że szczęśliwe dziecko to brudne dziecko. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla rodzin z dziećmi, które będą mogły być razem w zgodzie z naturą i w zgodzie ze sobą. Tutaj dzieci będą mogły do woli nacieszyć się zabawą w przyrodzie a rodzice delektować się widokiem swoich brudnych i szczęśliwych pociech. Najważniejszą wartością, która przyświeca nam podczas planowania wydarzenia jest wolność.

W 2020 roku zorganizowaliśmy dwukrotnie Dzień Błota. Na oba wydarzenia przybyło ponad 200 osób. Z powodu ograniczonej liczby miejsc nie mogliśmy przyjąć wszystkich zgłoszeń. Wtedy obiecywaliśmy tym niezapisanym, że w przyszłym roku też spotkamy się w błocie.

Program „Dnia Błota”

12:00 – 16:00 Błotne zabawy

Na pewno nie zabraknie błota, piasku, wody ani kamieni. Zapewniamy też inne akcesoria potrzebne do zabawy. W kuchni błotnej będzie można przygotować zupę błotną, placki błotne, kotleciki a to wszystko okraszone szyszkami, kamykami i innymi naturalnymi skarbami. Tego dnia króluje wolna zabawa. Dla tych, którzy mniej lubią taplać się w błocie będą mogli pobawić się wodą lub piaskiem.
Rodzicom zawiesimy hamaki, na trawie położymy koce.
Pamiętajcie też o odpowiednim ubiorze i rzeczach na zmianę – naprawdę będziemy się taplać w błocie.
Po zabawie błotem będzie można umyć się lub skorzystać prysznica turystycznego.
13:00 Warsztaty muzyczne z Moniką Rudowicz i Piotrem Kuczkiem
Pomiędzy zabawami w błocie zapraszamy na spotkanie z wędrownym teatrzykiem kamishibai oraz muzyką. Doświadczeni animatorzy w osobach Moniki Rudowicz i Piotra Kuczka, na co dzień pracujących w bibliotece, zaproszą dzieci do świata opowieści i wyobraźni… pod warunkiem, że odnajdziemy wspólnie magiczny sposób na otwarcie teatru. Do muzykowania zaprosimy także dorosłych. Zrobimy własne instrumenty, a kto posiada własne – także może je przynieść na spotkanie. Stworzymy razem leśną orkiestrę.
Dodatkowo w miejscu wydarzenia przygotowaliśmy dla dzieci i dorosłych niespodzianki – aktywności i miejsca do eksplorowania oraz doświadczania.
16:00 – 17:00 Ognisko
Dzień zakończymy wspólnym posiłkiem przy ognisku.
Jedzenie

W ramach wydarzenia zapewniamy jeden ciepły posiłek. Rozpalimy też ognisko i grilla, na którym będziecie mogli upiec coś co ze sobą przyniesiecie.
Zapisy
Wcześniejsze zapisy są obowiązkowe. Ilość miejsc ograniczona. Przyjmujemy zgłoszenia do 11 lipca 2021 r.

Zapisy przez formularz: https://forms.gle/6Yha6qjsMdyopFfy9
Nie przyjmujemy zgłoszeń poprzez maila, telefonicznie lub w wiadomościach na FB. Wydarzenie odbędzie się po zebraniu minimalnej liczby osób.
Koszty
Udział w Dniu Błota to koszt 60 zł za osobę. Dla dzieci, które nie ukończyły 3. roku życia wstęp jest bezpłatny. Informacje dotyczące wpłat otrzymasz na podany przez Ciebie adres mailowy.
[Jeśli z jakiś powodów nie stać Cię na zapłacenie całej kwoty a chcesz uczestniczyć w wydarzeniu skontaktuj się z nami. Na pewno wspólnie coś wymyślimy.]

Details

Date:
18 lipca 2021
Time:
12:00 - 17:00
Cost:
60zł

Venue

Park Linowy TWIERDZA JAĆWINGÓW
Udziejek 18
Jeleniewo, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj