Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jarmark Kamedulski 2021 w Suwałkach

13 sierpnia 2021 @ 17:30 - 15 sierpnia 2021 @ 20:00

Free

Od 13 do 15 sierpnia Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury zapraszają na trzy dni atrakcji. Nie zabraknie znanych polskich artystów, gwiazdą wieczoru będzie CLEO z zespołem. W programie także Gala Nagrody Włócznia Jaćwingów, premiera filmu o Suwałkach, występy lokalnych zespołów, wernisaż kolekcji polskiej sztuki współczesnej Izabeli Roman, kiermasz z rzemiosłem, rękodziełem i lokalnymi przysmakami oraz specjalna strefa zabaw dla dzieci.

Tegoroczny Jarmark Kamedulski poprzedzą dwa wyjątkowe wydarzenia. W piątek, 13 sierpnia Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „DAR. Izabela Roman – kolekcja polskiej sztuki współczesnej”. To dzieła polskiego malarstwa współczesnego podarowane przez mieszkającą w Stanach Zjednoczonych Izabelę Roman, stryjeczną wnuczkę Walerego Romana, działacza państwowego i społecznego II Rzeczypospolitej. Wieczorem tego samego dnia, w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Gala Wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włócznia Jaćwingów 2020”. Uroczystość uświetni koncert z udziałem Alicji Węgorzewskiej, Olgi Bończak, Macieja Miecznikowskiego, Bogdana Kierejszy i zespołu Tango Attack.

W sobotę, 14 sierpnia zapraszamy do parku Konstytucji 3 Maja na kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego. Również sobotni wieczór zapowiada się bardzo muzycznie. Pierwsze dźwięki zabrzmią o godz. 18.00 – wystąpi suwalska grupa Twinpix. Po niej na scenie w parku Konstytucji 3 Maja pojawi się zespół Bright Ophidia z Białegostoku. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najbardziej popularnych polskich wokalistek – CLEO, która wystąpi z zespołem.

Do niedzielnych atrakcji dołączy familijna strefa zabaw oraz stoiska lokalnych twórców, artystów i stowarzyszeń kulturalno-artystycznych. Najmłodsi z przyjemnością obejrzą Niedzielny Poranek Teatralny i wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych animacjach. Zaraz po spektaklu odbędzie się ogłoszenie wyników XV już edycji Suwalskich Limeryków Latem, konkursu organizowanego od lat przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Oprócz zakupów i degustacji, będzie okazja obejrzeć występy lokalnych artystów, między innymi Zespołu Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, Suwałki Gospel Choir, zespołów senioralnych „Suwalskie Starszaki” i „Srebrne Pierwiosnki”, a także dzieci i młodzież ze Studiów Tańca FLEX, DOTYK, RADOŚĆ, Studia Piosenki ŚWIETLIK oraz młodych muzyków z pracowni muzycznych SOK.

Wieczór zakończy mocny akcent muzyczny – na suwalskich Bulwarach nad Czarną Hańczą wystąpi zespół Accantus Live Band z Warszawy. Tuż po koncercie zapraszamy na premierową projekcję filmu przegotowanego przez Muzeum Okręgowego w Suwałkach pt. „300-lecie Suwałk”. Szczegółowy program wydarzenia na plakatach i stronach internetowych organizatorów.

Sponsor Jarmarku Kamedulskiego 2021 – Fabryki Mebli FORTE S.A. Organizatorzy: Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury. Partnerzy: Muzeum Okręgowe w Suwałkach Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Zakład Dróg i Zieleni w Suwałkach. Patroni medialni: Telewizja Polska oddział Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio 5, Studio Suwałki Polskiego Radia Białystok, Gazeta Współczesna, Dwutygodnik Suwalski oraz portale: Niebywałe Suwałki, Suwałki Info, Suwałki 24.pl, Kurier Suwalski i Telewizja Internetowa Suwalszczyzna 24.

Szczegóły

Początek:
13 sierpnia 2021 @ 17:30
Koniec:
15 sierpnia 2021 @ 20:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Suwałki
ul. Patli Polska + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: