Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jarmark świąteczny i Wigilia Miejska w Suwałkach

18 grudnia 2021 @ 16:00 - 19 grudnia 2021 @ 13:00

W przedświąteczny weekend (18-19 grudnia) na placu Marii Konopnickiej pojawią się wystawcy ze świątecznymi dekoracjami, lokalnymi smakołykami i zimowo-bożonarodzeniowymi upominkami. Impreza będzie połączona ze spotkaniem wigilijnym. W programie wizyta św. Mikołaja, spektakl i koncert kolęd i pastorałek. „Smaczkiem” będzie występ amerykańskich żołnierzy z Batalionu Dark Rifles stacjonujących w Bemowie Piskim, którzy zaśpiewają swoje kolędy.

Świąteczne miasteczko handlowe będzie czynne przez cały weekend w godz. 10.00-18.00.

– Rok temu z uwagi na pandemię i obowiązujące wtedy przepisy zrezygnowaliśmy z organizacji Wigilii Miejskiej. W tym roku postanowiliśmy, że tradycyjne spotkanie odbędzie się ale w innej formie niż miało to miejsce w latach ubiegłych – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Zaplanowana na niedzielę (19 grudnia) Wigilia Miejska będzie pozbawiona klasycznego łamania się opłatkiem oraz wspólnego poczęstunku. Złożymy Państwu życzenia ze sceny, a dla osób zainteresowanych wydamy pakiety z żywnością – podkreśla Prezydent Suwałk.

Sobotnim zakupom podczas jarmarku będzie towarzyszył spektakl w wykonaniu Związku Ukraińców w Suwałkach pod tytułem “Wieczory na chutorze w pobliżu Dikańki”; początek o godz. 16.00.

W niedzielę, 19 grudnia, o godz. 13.00, zapraszamy do udziału w Wigilii Miejskiej. Pod miejską choinką pojawi się św. Mikołaj, a na scenie wystąpią w świątecznym repertuarze pracownicy instytucji miejskich i suwalscy duchowni oraz lokalni artyści – Studio Tańca Radość SOK zaprasza na świąteczne animacje taneczne, a Studio Piosenki Beciaki, Studio Piosenki Świetlik SOK, Zespół Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas SOK, Suwalski Chóru PRIMO i Suwałki Gospel Choir SOK na koncert kolęd i pastorałek.

Dodatkową atrakcją będzie występ amerykańskich żołnierzy z kontyngentu sił sojuszniczych stacjonującego w Bemowie Piskim – Batalionu Dark Rifles z Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce.

Sobota, 18.12.2021, godz. 16.00
WIECZORY NA CHUTORZE W POBLIŻU DIKAŃKI w wykonaniu członków Związku Ukraińców w Suwałkach

Niedziela, 19.12.2021, godz. 13.00
WIGILIA MIEJSKA w programie:

wspólne kolędowanie
świąteczne animacje w wykonaniu Studia Tańca Radość SOK
życzenia świąteczne Prezydenta Miasta Suwałk i Przewodniczącego Rady Miejskiej
spotkanie ze Świętym Mikołajem
koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Studia Piosenki Świetlik SOK, Zespołu Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas SOK, Suwałki Gospel Choir SOK, Studia Piosenki Beciaki i Suwalskiego Chóru PRIMO
gość specjalny – amerykańscy żołnierze z Batalionu Dark Rifles z Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce.

Szczegóły

Początek:
18 grudnia 2021 @ 16:00
Koniec:
19 grudnia 2021 @ 13:00

Miejsce wydarzenia

Plac Marii Konopnickiej
Suwałki, Polska + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: