Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jedenaste urodziny Kinochłona – pokazy filmów w Augustowie

7 października 2023 - 11 października 2023

Zbliżają się kolejne urodziny augustowskiego DKF-u. Dziękując naszej widowni za te 11 lat wspólnie przeżywanych filmowych emocji zapraszamy na kilka dni z kinem, teatrem i muzyką.

Spójrzcie tylko Państwo, co DKF KINOCHŁON i Augustowskie Placówki Kultury szykują na ten czas:

7.10.2023 /sobota/, godz. 19:00, Park Pub APA (Rynek Zygmunta Augusta 40)

Impreza urodzinowa DKF Kinochłon z Park Pub APA & Beachboys.pl

Podczas wieczoru: pub quiz filmowy, filmowe kalambury, scenki impro, set’s DJ’s

– – –

Bilety – 10 zł

Sprzedaż: Park Pub APA

8.10.2023 /niedziela/, godz. 18:00, sala widowiskowa MDK (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro)

Porter/Karczewska – koncert

Cieszymy się, że w tym roku udało się zaprosić Johna Portera, którego zapewne kojarzycie i Agatę Karczewską, której głos zapadnie Wam w pamięć.

Oto jak piszą o sobie i o swoim przedsięwzięciu.

Stworzyliśmy materiał, który jest mieszaniną naszych inspiracji, bo jest tu i country i punk, i alternatywne songwriterskie granie. Utwory nagrane na album są surowe, szczere i do bólu ludzkie. Tekstowo odzwierciedlają nasze myśli, pragnienia i rozterki. Gdybyśmy rozmawiali o pisaniu piosenek tyle, co o piłce nożnej i Manchesterze, prawdopodobnie mielibyśmy już materiał na pięć płyt.

John Porter – rockman, artysta, poeta. Polsko-brytyjski muzyk występował solowo, współpracował z innymi twórcami, tworzył w zespole, a także w duecie. Urodził się w 1950 roku, od 1976 mieszka w Polsce. W swojej karierze muzycznej odniósł wiele sukcesów, m.in. we współpracy z Korą i Markiem Jackowskim przy „Mannam – Elektrycznym Prysznicu” oraz nagrywając z Anitą Lipnicką album „Nieprzyzwoite piosenki”, który otrzymał status platynowej płyty oraz Nagrodę Fryderyka za najlepszy album.

Agata Karczewska – wokalistka, songwriterka z Warszawy, której debiutancki album „I’m Not Good at Having Fun” w 2019 roku został nominowany do Fryderyka w kategorii album roku blues. W 2020 roku artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competition.

– – –

Bilety – 50 zł

Sprzedaż: APK Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.

9.10.2023 /poniedziałek/, godz. 19:15, kino Iskra (ul. 3 Maja 38),

„Łowca Androidów” /Blade Runner/ 1982

Jeśli w ogóle trzeba komuś przedstawiać ten film, to jego akcja toczy się w Los Angeles, w listopadzie 2019 roku (w przyszłości, bo to produkcja z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku). Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 – humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów – Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford) – emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi zmierzyć się z czterema niezwykle silnymi i szybkimi androidami, przekonanymi o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie.

gość pokazu: Karol Szafraniec – kulturoznawca-filmoznawca i edukator filmowy, autor podcastu „Audio/Wizualny”, podwójny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych 2011 (Nagroda Główna, Nagroda Publiczności), Kurator i pomysłodawca interdyscyplinarnych wydarzeń kulturalnych, m.in. Festiwalu Sztuk Wizualnych „Relacje” w Mazowieckim Instytucie Kultury. Współautor edukacyjnej książki „Elementarz polskiej kultury” Poza filmem interesuje się muzyką, sztukami wizualnymi i kulturą popularną oraz niedookreślonymi obszarami pomiędzy tymi dziedzinami.

– – –

Bilety – 18 zł / 12 zł (ulgowy)

Sprzedaż: APK Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59. lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu

10.10.2023 /wtorek/, godz. 18:00, sala widowiskowa MDK (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro)

„Fleabag” – retransmisja monodramu

Monodram, zarejestrowany na żywo na londyńskim West Endzie, to nie tylko obsypany nagrodami spektakl, który stał się inspiracją dla kultowego serialu BBC, ale też prawdziwa, sceniczna jazda bez trzymanki!

Waller-Bridge z uwagą przygląda się głównej bohaterce i jej z pozoru zwykłemu życiu, bezlitośnie, celnie i przezabawnie puentując absurdy życia współczesnej młodej kobiety. Tytułowa Fleabag ma obsesję na punkcie seksu, jest emocjonalnie niestabilna i skupiona na sobie, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Gdy jej rodzina i przyjaciele zaczynają się od niej odwracać, a prowadzona przez nią (z niezastąpionym wsparciem świnki morskiej) kawiarnia ledwo utrzymuje się na powierzchni, Fleabag odkrywa, że nie ma już nic do stracenia…

– – –

Bilety – 20 zł

Sprzedaż: APK Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.

11.10.2023 /środa/, godz. 18:30, kino Iskra (ul. 3 Maja 38)

Spotkanie z Anną Seniuk i pokaz filmu „Konopielka”

Anna Seniuk to wielokrotnie nagradzana aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Zadebiutowała (w 1964 r.) na scenie rolą Irmy w „Wariatce z Chaillot” J. Giraudoux w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. W latach 1964-1970 była aktorką Starego Teatru w Krakowie. Następnie wchodziła w skład zespołów Teatru Ateneum (1970-1974, 1991-2003), Teatru Powszechnego w Warszawie (1977-1982) i Teatru Polskiego (1982-1991). Od roku 2003 występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Występowała także w Teatrze Telewizji, w filmach i w licznych serialach. Niezapomnianą kreację aktorską Magdy Karwowskiej stworzyła w jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych: „Czterdziestolatku” i „Czterdziestolatku 20 lat później” w reżyserii Jerzego Gruzy. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia od lat 70. XX w. Do tej pory zagrała ponad 40 ról radiowych, wśród nich znalazły się także słuchowiska dla dzieci.

Z aktorką porozmawia, dobrze znany Kinochłonowej Widowni, Tomasz Adamski – Filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku.

„Konopielka” jest ekranizacją głośnej powieści Edwarda Redlińskiego, która zaskarbiła sobie uznanie i sympatię czytelników dzięki emanującemu z niej humorowi, pod którym kryje się poważna refleksja nad cywilizacyjnym postępem.

W podupadłej wsi na Białostocczyźnie pojawia się nauczycielka, która zakłóca swoim przyjazdem dotychczasowy rytm wiejskiego życia. Jej rewolucyjne pomysły spotykają się z oporem chłopa Kaziuka, który niechętny jest wszelkim zmianom. Jednak wdzięki nauczycielki są dla Kaziuka mocnym argumentem do przewartościowania dotychczasowych poglądów.

– – –

Bilety – 18 zł / 12 zł (ulgowy)

Sprzedaż: APK Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Szczegóły

Początek:
7 października 2023
Koniec:
11 października 2023

Miejsce wydarzenia

Kino ISKRA
ul. 3 Maja
Augustów, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj