Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kino plenerowe w Zielonym Kamedulskim, Nowej Wsi i Płocicznie-Osiedle

1 lipca @ 21:00 - 3 lipca @ 21:00

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki serdecznie zaprasza na seanse filmowe. Projekcje będzie można obejrzeć na własnych leżakach i kocach.

1 lipca 2022 o godz. 21:00 przy świetlicy w Zielonym Kamedulskim będzie można obejrzeć film z gatunku dramat/familijny/fantasy pt.: „Tajemniczy ogród”. Film powstał na podstawie powieści Hodgson Burnett Frances o tym samym tytule.

„Najpiękniejsze historie to te, które opowiadamy wciąż na nowo.
Osierocona Mary przyjeżdża z daleka, by zamieszkać z tajemniczym wujem, który nie wpuszcza do swojego domu słońca ani radości. Dziewczynce nie wolno zaglądać do zamkniętych pokoi, włóczyć się po okolicy ani zadawać pytań. Mimo surowych zakazów Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce odkryć fantastyczny, ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, siłę przyjaźni i potęgę odwagi.
A ty? Dasz się porwać do krainy za murem?
„Tajemniczy ogród” od ponad stu lat podbija serca dzieci i dorosłych. Historia doczekała się dziesiątek adaptacji na całym świecie. Teraz w wyjątkowej, filmowej wersji rozbudzi wyobraźnię nowego pokolenia czytelników.”
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

2 lipca 2022 o godz. 21:00 na placu przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi będzie można obejrzeć film z gatunku przygodowy/komedia romantyczna pt.: „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”.

„Isabelle ma wszystko o czym mogłaby zamarzyć. Jest piękna, ma świetną pracę i przede wszystkim kocha nad życie. Jednak, gdy ukochany prosi ją o rękę, Isabelle wpada w panikę. Dziwne? Niekoniecznie. W rodzinie Isabelle od pokoleń bowiem panuje klątwa – pierwsze małżeństwa zawsze kończą się szybkim rozwodem. Dziewczyna wpada na szalony pomysł, jak oszukać przeznaczenie – postanawia znaleźć i poślubić przypadkowego mężczyznę, a potem jak najszybciej się z nim rozwieść. Plan z pozoru całkiem niezły i logiczny, ma swoją słabą stronę. Los lubi bowiem zaskakiwać. Przypadkowy wybranek Isabelle, okaże się więc nie taki całkiem przypadkowy, a ich wspólna podróż na koniec świata skończy się zupełnie gdzie indziej niż się zaczęła…” (źródło: https://www.cineman.pl/film/vod.1074-wyszlam-za-maz-zaraz-wracam)

3 lipca o godz. 21:00 na boisku w Płocicznie-Osiedle odbędzie się seans filmu z gatunku komedia/romans pt.: „Moja wielka grecka wycieczka”.

„Georgia (Nia Vardalos) jest pilotem niepokornej grupy amerykańskich turystów, podróżujących po Grecji śladami zabytków kultury antycznej. Zwiedzających bardziej interesują tandetne pamiątki niż lekcje historii. Piękna pilotka, zmęczona ciągłymi starciami z podopiecznymi i nieprzychylnymi tubylcami, niespodziewanie znajduje uczucie tam, gdzie się go w ogóle nie spodziewała. Oto za kółkiem jej autobusu wycieczkowego zasiada tyleż tajemniczy, co interesujący grecki kierowca…” (źródło: https://www.cineman.pl/film/vod.399-moja-wielka-grecka-wycieczka)

Organizator:
Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki
To jedno z wielu wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu „Spotkajmy się lokalnie – kulturalne aspiracje, czytelnicze inspiracje w Gminie Suwałki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Szczegóły

Początek:
1 lipca @ 21:00
Koniec:
3 lipca @ 21:00

Miejsce wydarzenia

Płociczno, Nowa Wieś, Zielone Kamedulskie
Poland + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: