Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Dreszcz Blues Band” w Rozmarino w Suwałkach

2 maja @ 19:30 - 20:30

30zł

Repertuar zespołu to kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy. Oprócz tego grają znane i lubiane covery takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Eric Clapton, Rory Gallagher, Allman Brothers Band, Gary Moore, ZZ Top.
Tym razem, już po raz 19 zespół zagra koncert pamięci Tadeusza Nalepy. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest założyciel i gitarzysta zespołu Tomasz Kierejsza: muzyk, pedagog. Warto też przypomnieć, że Tadeusz Nalepa w 2004 r. był zaproszony na koncert do Suwałk dzięki inicjatywie Tomasza Kierejszy i był wielką atrakcją I Spotkań Bluesowych nad Czarną Hańczą. Od 2007 roku jest organizowany rokrocznie koncert pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy, z którym w 1995 roku w Szczecinie mógł wystąpić na wspólnym koncercie lider zespołu, co zaowocowało prawie 10 letnią współpracą z zespołem towarzyszącym Nalepie.

Dreszcz BLUES BAND wykonuje obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Dreszcz Blues Band jako formacja bluesowa koncertował na wielu imprezach związanych z bluesem np.: Bluesowe Zaduszki, Dni Suwałk, koncerty i festiwale bluesowe nie tylko w Polsce. Od roku 2019 grupa działała w niezmienionym składzie: Tomasz Kierejsza – gitary i wokal, Janusz Nowosiak – harmonijka, Krzysztof Filipkowski – instrumenty klawiszowe, Mariusz Panasiewicz – gitara basowa oraz Paweł Filipkowski – perkusja.
Formacja bluesowa dwukrotnie reprezentowała Polskę we Francji na Bay Car Blues Festiwal. W roku 2015 Dreszcz Blues Band wystąpił z wirtuozem harmonijki ustnej Tomkiem Cynamonem Kamińskim.

Szczegóły

Data:
2 maja
Godzina:
19:30 - 20:30
Koszt:
30zł
Witryna internetowa:
https://www.bilety24.pl/koncert/1401-dreszcz-bluse-band-95261?id=582450

Miejsce wydarzenia

Ogród Rozmarino
ul. Kościuszki
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj