Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Hani Rani w Białej Synagodze w Sejnach

19 lutego 2021 @ 19:00 - 20:00

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 19 lutego o godzinie 19. Wstęp po zapisaniu na imienną listę wejściówek, wystarczy tylko napisać email na adres michal@pogranicze.sejny.pl, liczba miejsc jest ograniczona.
Hania Rani- pianistka, kompozytorka i wokalistka. Na swoim koncie ma dwie solowe płyty „Esja” (5.04.2019) i „Home” (29.05.2020), wydane przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records. Laureatka 4 nagród Fryderyk (2020) w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Alternatywny Album Roku, Kompozytor Roku oraz Najlepsze Nowe Wykonanie (w duecie z Melą Koteluk) oraz nagrodę za muzykę do filmu „Jak Najdalej Stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2020).
Otrzymała nominację do Paszportów Polityki (2019), tytuł „Odkrycia roku” Bestsellerów Empiku (2020) oraz nagrodę Gazety Wyborczej Sanki (2019), przyznawaną przez dziennikarzy dla najciekawszej nowej twarzy na rodzimym rynku muzycznym. Autorka muzyki do filmów Aleksandry Potoczek „xABo: Ksiądz Boniecki” i Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd”(2020) oraz filmów krótkometrażowych w reżyserii: Jana P. Matuszyńskiego (cykl „W domu” dla HBO Polska) i Małgorzaty Szumowskiej (dla Miu Miu). Razem z zespołem tęskno, który Rani współtworzyła do 2019 roku nagrała album „Mi”. Płytę uhonorowano w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku, został także wybrany Płytą Roku „Radiowego Domu Kultury” (Trójka Polskie Radio). Współpracowała m.in. z Vikingurem Olafssonem (rework wydany przez Deutsche Grammophone), Skalpelem, Portico Quartet, Christianem Löfflerem (projekt „Nest”), Dobrawą Czocher (album „Biała flaga”), Hior Chronik, Kamp!, Igorem Herbutem i Misią Furtak (album „Co przyjdzie?”) oraz Melą Koteluk (Fryderyk za nowe wykonanie utworu „Odprowadź”). Zagrała kilkadziesiąt koncertów na terenie całej Europy oraz w Japonii, Izraelu, Turcji czy Rosji. Występowała na wielu prestiżowych scenach koncertowych, od Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy katowicki NOSPR, przez Funkhaus w Berlinie, po The Roundhouse w Londynie oraz na festiwalach m.in. Open’er, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka Spring Break, Transatlantyk czy Eurosonic. Od 8 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style np. nowe aranżacje pieśni John’a Dowland’a na kwintet smyczkowy i solistów, projekt muzyczno-akustyczny „Preludium i Fuga na 3 akustyki” czy muzyka do filmów i spektakli teatralnych (m.in. „Pradziady” i „Nora” w reż. Michała Zdunika).

Szczegóły

Data:
19 lutego 2021
Godzina:
19:00 - 20:00

Miejsce wydarzenia

Biała Synagoga
Sejny, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj