Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert inaugurujący Suwalski Fan Club Bluesa 2019 – w SOK

Marzec 29 @ 19:00 - 20:00

Koncertem pamięci Tadeusza Nalepy, popularnego kompozytora, gitarzysty, wokalisty, harmonijkarza i autora tekstów, założyciela pionierskiej dla polskiego bluesa grupy „Breakout”, w wykonaniu znanego suwalskiego zespołu DRESZCZ, zainauguruje swoją tegoroczną działalność Suwalski Fan Club Bluesa.

Piątek, 29.03.2019, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny

Koncert pamięci Tadeusza Nalepy – ojca polskiego bluesa to impreza, która niezwykle mocno wpisała się w kalendarz suwalskich wydarzeń bluesowych. Pomysłodawcą takiego upamiętnienia Nalepy jest Tomasz Kierejsza, muzyk, pedagog, instruktor muzyki w Suwalskim Ośrodku Kultury, który już po raz dwunasty, tym razem z grupą „Dreszcz”, przypomni fanom muzyki Breakoutu o jego twórcy.

Moja historia z Tadeuszem Nalepą zaczęła się w 1994 roku, gdy grałem w zespole Free Blues Band w Szczecinie. Udało się wówczas zorganizować wspólny koncert z jednym z ojców polskiego bluesa. Po koncercie postanowiłem skorzystać z wyjątkowej i być może jedynej – tak mi się wtedy wydawało – okazji. Poprosiłem swojego muzycznego idola o podpisanie płyt i pamiątek, a było tego sporo. Wszystko, co udało mi się zgromadzić przez kilka lat. Tadeusz Nalepa tak pokaźnymi zbiorami był wyraźnie zaskoczony. Pamiętam, że powiedział nawet, że jego syn nie ma tak wielkiej kolekcji płyt i nagrań. Wtedy też wydarzyło się coś, co zapamiętam do końca życia. Nalepa wstał, podał mi rękę i powiedział: „Tadeusz jestem.” To było spełnienie marzeń. W późniejszych latach spotykaliśmy się z Tadeuszem Nalepą wielokrotnie. Byłem nawet gościem w jego domu w Józefowie. Przegadaliśmy wiele godzin o muzyce, jego życiu, zespołach i kilku innych sprawach. Wspólnie też występowaliśmy na scenie.Tomasz Kierejsza
„Dreszcz” powstał powstał w 2003 r. W repertuarze ma kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy oraz obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Gra również znane i lubiane covery BB Kinga, Stevie Raya Voughana, Johna Mayalla, Erica Claptona, Rory’ego Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary’ego Moore’a, ZZ Top. Zespół trzykrotnie znalazł się w line-upie Suwałki Blues Festival. Gościł też na największym litewskim festiwalu bluesowym „Bliuzo Naktys”. Dwukrotnie reprezentował Polskę na festiwalu „Bay Car Blues” we Francji. Grupa uświetnia wiele suwalskich wydarzeń związanych z muzyką bluesową, często gra koncerty w regionie (Augustów, Ełk, Olecko, Gołdap, Białystok), w Polsce (Szczecin, Toruń) i na Litwie (Mariampol, Wilno, Kowno, Olita).

Zespół zagra w składzie:

Tomasz Kierejsza – gitary i wokal
Andrzej Jasiński – gitara basowa i wokal
Krzysztof Filip Filipkowski – instrumenty klawiszowe
Zygmunt Zymek Szulc – perkusja

UWAGA! Zapraszamy do zapisania się na listę osób przystępujących do Fan Clubu Bluesa. Lista jest otwarta. Swoją chęć można zgłosić drogą mailową – wystarczy wysłać na adres: fanclub@suwalkiblues.com lub festival@suwalkiblues.com swoje imię i nazwisko, adres mailowy/telefon kontaktowy podając w treści maila FAN CLUB BLUESA. W ten sposób nie ominie Państwa kolejne spotkanie fanów suwalskiego bluesa. Suwalski Fan Club Bluesa to projekt, który jest finansowany w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. W ramach działań Suwalskiego Fan Clubu Bluesa zostaną zorganizowane zajęcia warsztatowe dla zainteresowanych, zajęcia edukacyjne dla suwalskiej młodzieży ze szkół średnich, prezentacje historii suwalskiego bluesa, bluesa na świecie oraz cykl koncertów bluesowo-jazzowych lokalnych zespołów.

Szczegóły

Data:
Marzec 29
Czas:
19:00 - 20:00

Miejsce

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: