Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Koncert Ørganka w Suwałkach

29 września 2017 @ 20:00 - 21:00

80zł – 100zł

Jedna z najciekawszych polskich formacji rockowych. Mistrzowsko miesza muzyczne gatunki pokazując, że w muzyce warto iść własną ścieżką. Świetni w vintage rocku i bluesie, śmiało sięgają po punk czy country, tworząc własny, świeży i niebanalny styl. Debiutancki album grupy zatrząsł polską sceną, druga płyta zdobyła dwa Fryderyki, a koncerty przyciągają tłumy. Organek wystąpi w SOK w piątek, 29.09.2017 o godz. 20:00, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5. Bilety: 100/80 zł.

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt.”Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014-2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki której album pt. „Głupi” uzyskał status Platynowej Płyty.

Przed koncertem zagra zespół HLA. Formacja jest zespołem pop-rockowym, grającym własne utwory w aktualnych brzmieniach mieszczących się w mainstreamie polskiej muzyki. HLA to super muzyka, ale też bardzo ważna dla wszystkich MISJA!Grupa jest bowiem bojowym ramieniem Fundacji dla transplantacji Zostaw serce na ziemi, promującym przez muzykę i sztukę ideę transplantologii  jako metodę ratowania życia i zdrowia. HLA chce uświadamiać, uwrażliwiać i apelować do ludzi w różnym wieku i różnych profesji o rozpowszechnianie idei przeszczepów. Muzykom zależy, aby każdy zastanowił się nad tym, czy jest gotowy oddać kawałek siebie, czyli podzielić się swoim HLA! Human Leucocyte Antygen – właśnie to tajemnicze HLA – to indywidualny kod transplantacyjny.

Liderem i założycielem zespołu jest „człowiek-petarda”, czyli znany warszawski kardiochirurg dr Zygmunt Kaliciński, muzyk amator, producent muzyczny zespołu, założyciel Fundacji dla transplantacji Zostaw serce na ziemi. Za stronę wokalną formacji odpowiada Marysia Gracka, która swoją pasję do muzyki odkrywała w Studio Buffo. W chórku wspiera ją Agata Matulka.  Na gitarze basowe gra Krzysztof Jaworski, Adam Marcinkowski opanowuje instrumenty klawiszowe, a na gitarze elektrycznej „wymiata” Max Fox.

Details

Date:
29 września 2017
Time:
20:00 - 21:00
Cost:
80zł – 100zł
Event Tags:
, ,

Venue

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj