Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Powroty” w Suwałkach

3 grudnia 2022 @ 17:00 - 18:00

Bésame mucho (Całuj mnie mocno) – meksykańska piosenka napisana w 1940 roku.
Zapraszam 3 Grudnia do salonu muzycznego ul Chłodna 12
POWROTY – to koncert o miłości.
Zaczarowanym klimatem, z zaczarowanym brzmieniem,
z zaczarowanymi wspomnieniami, z zaczarowanym zatrzymanym czasem kiedy słucham zaczarowanych muzyków…..
Biogramy:
Ewa Boreczko – śpiewaczka klasyczna, sopran koloraturowy. Absolwentka ASP w Warszawie. Specjalizuje się w repertuarze oratoryjno–kantatowym. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów i śpiewaków. Koncertowała w kraju i za granicą ze zróżnicowanym repertuarem, w tym m. in. w ramach międzynarodowych festiwali: Dekady Muzyki Organowej i Kameralnej w Cieszynie, Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, festiwalu Opera Rara, festiwalu Letnie Podgórskie Koncerty w Krakowie, jubileuszowego cyklu koncertów Szymanowskiego w Zakopanem. Współpracowała z chórem Cantica Cantamus przy Filharmonii Białostockiej, Zespołem Muzyki Cerkiewnej przy Warszawskiej Operze Kameralnej oraz z Choeur Regional d’ Ile de France. Obecnie jest członkiem zespołu „Far Light”, który wykonuje niebanalne kompozycje na pograniczu jazzu, folku oraz muzyki współczesnej. Ostatnio nagrała płytę z utworami polskich kompozytorów „Kwiaty polskie”. (www.ewaboreczko.pl)
Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu i muzyki folk, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku ma cztery autorskie płyty wysoko ocenione przez publiczność i krytykę. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych. Piotr Domagała jest wykładowcą klasy gitary w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2012 roku obronił pracę doktorską. Grał i nagrywał z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. Piotrem Wojtasikiem, Adamem Kawończykiem, Markiem Bałatą, współtworzył projekty muzyczne z udziałem muzyków klasycznych – Kwartetem Śląskim, Michałem Nagy, Arkadiuszem Krupą. Współpracował także z Narodową Orkiestra Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest też autorem opracowań muzycznych do filmów niemych realizowanych wspólnie z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. (www.piotrdomagala.com)
Olek Dyyak – multiinstrumentalista, grający na akordeonie, klarnecie i instrumentach perkusyjnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Koncertował w składzie „The Cracow Klezmer Band” a następnie „Bester Quartet”, wykonujących muzykę o szerokim przekroju stylistycznym, asymilującą elementy muzyki klasycznej, jazzowej i awangardowej. Obecnie współtworzy zespoły „OneNess” oraz „Piotr Domagała Trio”. Z zespołami występował w kilkunastu krajach świata i dokonał szeregu nagrań, w tym m.in. dla nowojorskiego wydawnictwa „Tzadik” Johna Zorna. Współpracował z takimi muzykami i zespołami jak: John Zorn, Tomasz Stańko, Marek Moś, Robert Kabara, John McClean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Jorgos Skolias, Tomasz Wachnowski, Łada Gorpienko, Tomek Gąssowski, Frank London, Aaron Alexander, orkiestra AUKSO i Sinfonietta Cracovia. Prowadzi klasę akordeonu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. I.Paderewski

Szczegóły

Data:
3 grudnia 2022
Godzina:
17:00 - 18:00

Miejsce wydarzenia

Salonik muzyczny Fundacji Art-S.O.S.
ul. Chłodna 12
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj