Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert smyczkowy z Mistrzem Le Monnier w OiFP w Białymstoku

4 listopada 2016 @ 19:00 - 21:00

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w piątek, 4 listopada o g. 19.00 na kolejny koncert z cyklu „Mistrzowie Świata”. Orkiestrę smyczkową Opery i Filharmonii Podlaskiej poprowadzi tym razem Bernard Le Monnier, dyrygent, skrzypek i kompozytor. Usłyszymy „Wariacje na temat Frescobaldiego” Aleksandra Tansmana, Koncert skrzypcowy Andrzeja Panufnika oraz Serenadę na smyczki E-dur op. 22 Antonína Dvořáka.

Le Monnier ukończył Conservatoire National Supérieur de Musique w Paryżu, wyróżniony pierwszą nagrodą jako kameralista. Dyrygenturę studiował u wybitnych profesorów, takich jak W. Fedosiejew, A. Tamayo, M. Rosenthal, Y. Prin i J.S. Bereau. Przez kilkanaście lat piastował stanowisko dyrektora Międzynarodowego Kursu i Festiwalu „Musifleuves” nad Loarą. Jest założycielem orkiestry Les Solistes de Versailles, z którą koncertuje w Europie i Japonii. Jako dyrygent i skrzypek dokonał licznych nagrań fonograficznych z muzyką symfoniczną, oratoriami, muzyką kameralną i filmową. Jego album z dziełami symfonicznymi A. Tansmana (w tym prawykonanie światowe koncertu skrzypcowego) został uhonorowany wyróżnieniem w prestiżowych miesięcznikach – międzynarodowym „The Strad” i francuskich „Le Monde de la Musique” i „Diapason”. Współpracował z takimi orkiestrami, jak L’Orchestre National d’Île-de-France, SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg, L’Orchestre Symphonique de Versailles, Ensemble Orchestral de Haute-Normandie, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Capellą Cracoviensis, Orquestra Sinfónica do Porto Casa da Música, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Występował jako dyrygent i skrzypek w Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Portugalii, Szwajcarii, Niemczech, USA, Japonii, Francji. Aktualnie pełni funkcję koncertmistrza L’Orchestre National d’Île-de-France, z którą koncertuje również jako skrzypek i dyrygent. W 2001 powierzono mu stanowisko profesora-dyrygenta prestiżowego konserwatorium w Wersalu. Jest członkiem wersalskiej Académie des Arts des Sciences Morales, des Lettres et des Arts.

KONCERT SMYCZKOWY

Z CYKLU koncertMISTRZOWIE ŚWIATA

4 LISTOPADA 2016

SALA KONCERTOWA | UL. PODLEŚNA 2 | godz. 19.00

Aleksander Tansman (1897–1986)

„Wariacje na temat Frescobaldiego”

1.   Andante cantabile

2.   Allegro con moto

3.   Largo

4.   Lento

5.   Andantino grazioso

6.   Allegro risoluto

7.   Andante cantabile

Andrzej Panufnik (1914–1991)

Koncert skrzypcowy

Rubato

Adagio

Vivace

Antonín Dvořák (1841–1904)

Serenada na smyczki E-dur op. 22

Moderato

Menuetto: Allegro con moto

Scherzo: Vivace

Larghetto

Finale: Allegro vivace

Bernard Le Monnier skrzypce, prowadzenie orkiestry

Orkiestra smyczkowa Opery i Filharmonii Podlaskiej

OiFP-ECS uczestniczy w programie „Filharmonia. Ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Listopadowe koncerty z wyjątkiem 11 listopada objęte są programem.

Szczegóły

Data:
4 listopada 2016
Godzina:
19:00 - 21:00

Miejsce wydarzenia

OiFP – sala koncertowa
ul. Podleśna 2
Białystok, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj