Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert walentynkowy „Trio del Sogno” w Suwałkach

12 lutego 2023 @ 17:00 - 18:00

50zł

W muzyczną podróż romantycznych pieśni poprowadzą trzy utalentowane piękne artystki:

Kamila Sacharzewska urodziła się w 2001 roku w Suwałkach. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat . W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach gdzie kształciła się pod kierunkiem mgr. Anny Borkowskiej. Obecnie jest studentką trzeciego roku studiów I stopnia na Wydziale Instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Janusza Olejniczaka.
Kamila jest laureatką bardzo wielu międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych. Do jej ostatnich osiągnięć należą: II nagroda ,,The 5th International Moscow Music Competition” , I miejsce oraz Nagroda za najlepsze wykonanie utworu Fr. Chopina na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Fenomeny Muzyczne”, Grand Prix oraz Nagroda Gówna na XIV Sonatina and Sonata International Youth Piano Competition , Corpus Cristi Texas USA . Koncertowała między innymi w Hiszpanii , Francji , Niemczech , Holandii , Włoszech , Czechach , Słowacji , Białorusi , Litwie , Łotwie oraz w wielu miejscach w Polsce .
Julia Wawrowska, altowiolistka, obecnie studentka uczelni Hanns Eisler Hochschule für Musik Berlin, w klasie prof. Waltera Kuessnera oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Katarzyny Budnik.
Jej muzykalność i naturalna ekspresja zostały nagrodzone na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest finalistką VII Międzynarodowego Konkursu Altówkowego Antona Rubinsteina, laureatką Nagrody Erben Music Festival Pirastro Young Artist, Nagrody Osobowość Muzyczna Piła Festival and Academy, Nagrody Grand Prix na I Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Polskiej Muzyki Altówkowej im. Stefana Kamasy, I Nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Altówkowym oraz stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2019 i KFnRD.
Jako solistka zadebiutowała w Filharmonii Zielonogórskiej w roku 2022.
Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Lawrence Powera, Amihaia Grosza, Macima Rysanova, Tatiany Masurenko, Yuri Zhyslina oraz Agaty Szymczewskiej.
Obecnie gra na polskim instrumencie zbudowanym przez Jerzego Wykpisza.
Artystka wspierana jest przez firmę Pirastro.
Roksana Maria Maciejczuk
Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej. Jest studentką III roku studiów licencjackich wydziału Wokalno- Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej. Jest laureatką wielu międzynarodowych i krajowych konkursów wokalnych. W 2022 r. zadebiutowała na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie kreując partię Zity Vecchi w operze Gianni Schicchi oraz partie Przeoryszy w operze Suor Angelica Giacomo Pucciniego.
Jest wielokrotną stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystką Fundacji Lisowskich-Smykowskich w Montrealu.

Szczegóły

Data:
12 lutego 2023
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
50zł

Miejsce wydarzenia

Sala Królewska – Salonik Muzyczny
ul. Chłodna 12
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj