Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert zespołów Osyda i KREHA w Augustowie

27 kwietnia @ 19:00 - 22:00

30zł

Na jednej scenie zagrają finaliści tegorocznych Rockowań, czyli największego w regionie konkursu kapel rockowych  .
Koncert rozpocznie Osyda, suwalska grupa, zdobywca trzeciego miejsca, która z pewnością wprowadzi zgromadzoną publiczność w rockowy nastrój i energię
Zaraz po nich wystąpi KREHA, zdobywca pierwszego miejsca i skład ze sporym doświadczeniem scenicznym, którego żywiołem są występy na żywo
Zapowiada się więc bardzo mocny rockowy wieczór w augustowskim ParkPubie. Współorganizatorem koncertu są Augustowskie Placówki Kultury.
Termin wydarzenia (NOWY TERMIN):
27 kwietnia 2024 roku, godz. 19:00
Miejsce: ParkPub, Rynek Zygmunta Augusta 40, 16-300 Augustów
Bilety: 30 zł do nabycia w lokalu

Informacje o wykonawcach:
Osyda to projekt, który narodził się we wrześniu 2022 roku z inicjatywy Michała Osydy (wokal i gitara) oraz Bartosza Zackiewicza, drugiego gitarzysty. To kontynuacja jednoosobowego projektu muzycznego Michała Osydy, którego utwory, takie jak „In nomine fati” czy „Grzesznik” (wykonany na zlecenie autora powieści grozy, Artura Urbanowicza, do książki o tym samym tytule), spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród odbiorców, jak i regionalnych mediów.
Muzyka grupy Osyda to fascynujące połączenie nowoczesnego rocka z elektronicznymi wstawkami, podszytego duchem starej rock’n’rollowej szkoły. Już od pierwszych dźwięków można wyczuć tę nostalgię po tradycyjnym brzmieniu, które jednak zostaje odświeżone przez elektroniczne elementy. Wspaniałym uzupełnieniem tego muzycznego koktajlu jest charakterystyczny, lekko chropowaty głos frontmana, Michała Osydy. To wszystko dopełniają przemyślane, emocjonalne teksty, w których artysta opisuje swoje doświadczenia, z którymi może utożsamić się niemal każdy.
Link:
Osyda – Zanim powiem dobranoc
https://www.youtube.com/watch?v=Hj4MBvz07tI…

Muzyka KREHY to osadzone w rocku muzyczne, bardzo smaczne koktajle. Grupa nie boi się eksperymentów, jednak zawsze najważniejsza pozostaje melodia i przekaz. Charyzma frontmana Michała Kapelko w połączeniu z bogatym instrumentarium zespołu (oprócz „standardowego” seta rockowego mamy tu klawisze oraz saksofon) daje bardzo energetyczną mieszankę, która na pewno zadowoli każdego miłośnika koncertowych, rockowych brzmień.
KREHA powstała jesienią 2016 roku z inicjatywy satyryka i felietonisty Krzysztofa Szubzdy, a już w kwietniu 2017 roku zagrała swój pierwszy koncert w białostockim klubie Gwint. Kolejne koncerty to m. in. Medykalia, “Muzyka bez zastrzeżeń” (Hajnówka), autorski koncert w klubie FAMA oraz Basowiszcza (ostatnia edycja tego legendarnego festiwalu).
W roku 2020 zespół zdobył drugie miejsce w organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury „Rockowaniach” i został finalistą plebiscytu Radia Białystok „Niebieski Mikrofon”. Oszołomiona sukcesami KREHA uznała, że kolejnym krokiem może być tylko płyta. W obawie, że płyta może być sukcesem, postanowili rozdawać ją za darmo. I tak odnieśli kolejny sukces. „Pierwsza gratis” okazała się wyjątkowo chętnie braną płytą.
Rok 2022 przyniósł zmiany w składzie zespołu. Mateusza na wokalu zastąpił Michał Kapelko, zaś nowym basistą został Karol Włoskowski. Zmiana najwidoczniej była dobra, bowiem już w 2023 roku KREHA zajęła pierwsze miejsce w XVII Siemiatyckim Blues-Rock Festiwal 2023 oraz wygrała Festiwal Rockowania 2023.
Zespół aktualnie przygotowuje się do nagrania drugiej płyty, na której zaprezentuje materiał będący owocem nie tylko zmiany składu, ale także coraz większej świadomości własnego KREHOWEGO stylu.
Link:
KREHA – Polskie Disko:
https://www.youtube.com/watch?v=Qn2_MD1Y0k4&ab_channel=KREHA

Szczegóły

Data:
27 kwietnia
Godzina:
19:00 - 22:00
Koszt:
30zł

Miejsce wydarzenia

Augustów
Augustów, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj