Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Koncert zespołu „Union of Blues” w Rozmarino w Suwałkach

3 grudnia 2023 @ 19:00 - 20:00

40zł – 50zł

Zapraszamy na koncert tria UNION OF BLUES (LT/PL). Muzycy powracają na koncerty w Polsce po ponad 10 letniej przerwy. Projekt powstał specjalnie na Suwałki Blues Festival 2010, jednak dopiero pod koniec 2011 roku zespół zagrał swoje pierwsze koncerty. Kilkuletnia współpraca muzyków z Suwałk i Wilna skłoniła ich do założenia wspólnego projektu bluesowego. To trzej bardzo doświadczeni muzycy, którzy prezentują swoje kompozycje i standardy bluesowe we własnej interpretacji i z ciekawym wyczuciem bluesowej frazy w wersjach akustycznych. W 2012 roku wydali płytę CD pn.” Union OF Blues”

Skład:
Virgilijus Jutas – wokal, gitara akustyczna, harmonijka ustna
Aleksandr Belkin – wokal, gitara akustyczna, ukulele, harmonijka ustna, instrumenty perkusyjne
Bogdan Topolski – gitara akustyczna

Virgilijus Jutas – jeden z najlepszych gitarzystów i wokalistów na Litwie. Lider działającej od ponad 25 lat formacji Blues Makers, która wydała sześć płyt CD. Jest stałym gościem największych festiwali na Litwie. Współpracował z amerykańskimi wokalistami blues-rockowymi, takimi jak Jimmy Lawson i Gary Lowell oraz z wirtuozem harmonijki ustnej – Dovem Hammerem (USA). Ostatnio otwierał koncerty na Litwie dla takich artystów jak John Mayall, Candy Dufler i Chris Botti.
Więcej: www.blues.lt/bluesmakers

Aleksandr Belkin – gitarzysta, wokalista i harmonijka, lider zespołu The Road Band. Grał w pierwszym litewskim zespole bluesowym Hilda Blues Band. Z zespołem tym odbył tournée po wielu krajach Europy. Oprócz gry w The Road Band Aleksandr Belkin bierze udział w wielu projektach muzycznych wspólnie z muzykami z Litwy i zagranicy.
Więcej: www.blues.lt/roadband

Bogdan Topolski – gitara, bierze udział w wielu różnych projektach muzycznych, współpracuje z muzykami z USA, Norwegii, Francji, Włoch i Litwy. Uczestnik wielu festiwali bluesowych w Polsce i za granicą, zdobywca nagród dla najlepszego gitarzysty. Działający w ramach Europejskiej Unii Bluesowej od 16 lat jest dyrektorem artystycznym Suwałki Blues Festival. Nagrał kilka płyt. Współpracuje również z projektami Moore Plays Moore (UK/PL) i Daryl Strodes Band (USA/PL).
Więcej: www.bogdantopolski.pl

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=NBXXspZo3vo

Strona interesowa:
www.reverbnation.com/unionofblues

Recenzja płyty:

https://magazyngitarzysta.pl/muzyka/recenzje/blues-i-soul/10527-union-of-blues

Details

Date:
3 grudnia 2023
Time:
19:00 - 20:00
Cost:
40zł – 50zł

Venue

Ogród Rozmarino
ul. Kościuszki
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj