Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncerty i spektakle świąteczne i noworoczne z udziałem aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku – online

24 grudnia 2020 @ 20:00 - 1 stycznia 2021 @ 16:00

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów do wspólnego spędzenia Nowego Roku. 1 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się emisja koncertu noworocznego.

W urokliwych wnętrzach Pałacu Hasbacha, aktorki i aktorzy Teatru Dramatycznego zaśpiewają największe przeboje Leonarda Cohena, Stinga i Charlesa Aznavoura. Dzięki tłumaczeniom Romana Kołakowskiego pełnych rozliczenia się ze przeszłymi miłościami, oczekiwaniami i sprawami pożegnamy covidowy rok i z nadzieją, którą niesie muzyka wybitnych światowych twórców, wejdziemy w Nowy Rok. Koncert w znakomitym wykonaniu pozwoli zapomnieć o tym co minęło i z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Przepiękne głosy aktorek i aktorów zabrzmią w urokliwych wnętrzach Pałacu Hasbacha podczas niebywałego koncertu. Artyści wykonają światowej sławy utwory Leonarda Cohena, Stinga czy Charlesa Aznavoura. Muzyczne szlagiery będzie można usłyszeć w polskim tłumaczeniu, którego dokonał Roman Kołakowski. Przekłady wydobyły nowe znaczenia, nadały świeżości utworom i wprowadziły w chwilę zadumy i refleksji. Noworoczny koncert jest muzyczną propozycją rozliczenia się z dawnymi oczekiwaniami. Dobrze znane dźwięki pozytywnie nastroją na początek roku i pozwolą z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Za reżyserię koncertu odpowiada Grzegorza Suskiego. Aranżacje utworów przygotował Marcin Nagnajewicz. W tym specjalnym wydarzeniu artystycznym zaśpiewają aktorzy Teatru Dramatycznego, a w roli solistów usłyszymy: Beatę Chyczewską, Dorotę Białkowską-Krukowską, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Ewę Palińską, Kamilę Wróbel-Malec, Dawida Malca, Patryka Ołdziejewskiego i Piotra Szekowskiego. Aktorom będzie akompaniował zespół w składzie: Marcin Nagnajewicz (fortepian), Grzegorz Kluczyński (gitara) oraz Andrzej Makal (instrumenty perkusyjne).

Instytucja przypomina także o najbliższych wydarzeniach, które będzie można obejrzeć online na stronie Teatru Dramatycznego: dramatyczny.pl oraz w mediach społecznościowych: na Facebooku oraz YouTube.

Koncert zatytułowany „Teatralne kolędowanie” będzie można obejrzeć w Wigilię, 24 grudnia, o godz. 20.00. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, o godz. 18.00 widzowie obejrzą „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickens a, w reżyserii Grzegorza Suskiego. 28 grudnia o godz. 20.00 Teatr zaprezentuje emisję nagrania „Domu lalki” Henrika Ibsen a, także w reżyserii Grzegorza Suskiego. Wydarzenia zostaną zrealizowane dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Instytucja zaprasza także na premierę spektaklu „Cicho… sza…” w reżyserii Adama Biernackiego. Przedstawienie dla dzieci ze spektrum autyzmu będzie można obejrzeć 27 grudnia o godz. 14.00.

Szczegóły

Start:
24 grudnia 2020 @ 20:00
Koniec:
1 stycznia @ 16:00

Miejsce

Internet
Polska + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: