Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kryminalna komedia „Niemy kelner” – spektakl w Suwałkach

24 maja @ 19:00 - 20:30

70zł

Kryminalna komedia „Niemy kelner”
24.05.2022, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II
Bilety: 70 zł
Z  Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

Zapraszamy Państwa do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego „dyspozytora”. Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat.

Para typów podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w Pulp Fiction: pamiętacie taniec Travolty, psalmy głoszone przez Samuela L. Jacksona, czy też zegarek skrzętnie przechowany w-i po- ojcu Bruce’a Willisa…? Tarantino odrobił lekcje… my je sprawdzamy… wy ocenicie… dzięki bohaterom Niemego Kelnera, Benowi i Gusowi, Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce.

Komedia, groteska, thriller – decyzja należy do Was. Zapnijcie pasy… dbamy o Wasze bezpieczeństwo i poczucie humoru.

Autor: Harold Pinter
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Obsada: Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski

Czas trwania spektaklu: ok. 70 minut bez przerwy.

Piotr Szwedes – W 1992 roku w Łodzi otrzymał wyróżnienie jury i nagrodę Tonsilu na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych za rolę Pana Martina w przedstawieniu Eugène Ionesco Łysa śpiewaczka oraz ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Występował w teatrach w Łodzi i Warszawie, Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, „Scena Prezentacje” , Nowy, Komedia, Bajka i Kamienica. Od 2009 roku jest etatowym aktorem Teatru Syrena. Gra w kryminale Agaty Christie „Pajęcza Sieć”, w czarnej komedii w reż. Wojciecha Malajkata „Łup”. W styczniu 2011 tego roku odbyła się premiera sztuki S.Kinga „Skazani na Shawshank”. Występuje też w sztuce Marii Czubaszek Przepraszam, czy tu straszy? , którą sam wyreżyserował w zamku w Rynie na Mazurach. Gościnnie występuje w sztuce „Adam i Ewa” wg Marka Twaina w reż. Tomasza Mędrzaka w teatrze tm. Pamiętamy jego rolę Roberta Ratackiego zwanego „Prymus” w filmie „Młode wilki”, za którą otrzymał nominację do nagrody Złota Kaczka.

Mikołaj Roznerski – Polski aktor teatralny, filmowy i serialowy. W latach 2007-2015 był zawodowo związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ukończył wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie w 2008 oraz Wydział Teatralny DAMU w Pradze (Czechy). W 2008 zagrał w teledysku zespołu Bajm pt. „Krótka historia”. W 2007 zagrał w teledysku Edyty Górniak pt. „List”. Wystąpił również w jednej z reklam „Heyah”.

Szczegóły

Data:
24 maja
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
70zł

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Noniewicza 71
Suwałki, Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: