Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Ksiądz Jan Zieja: siła bezbronności”. Spotkanie z Jackiem Moskwą i ks. Tomaszem Dostatnim w Krasnogrudzie

1 sierpnia 2022 @ 18:00 - 19:00

Free

„Ksiądz Jan Zieja: siła bezbronności”.

1 sierpnia (poniedziałek) 2022, godz. 18.00.

Kawiarnia literacka „Piosenka o porcelanie” w Krasnogrudzie
Spotkaniu towarzyszy projekcja filmu „W duchu i w prawdzie”, realizacja KRYSTYNA MOKROSIŃSKA i JACEK MOSKWA, zdjęcia MICHAŁ BUKOJEMSKI, TVP PROGRAM 2, 1992. Jedyna zarejestrowana na taśmie filmowej wypowiedz ks. Jana Ziei.

KS. JAN ZIEJA – był jednym z najwybitniejszych ludzi Kościoła w Polsce. W czasie swojego długiego, niemal stuletniego życia uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach historii XX wieku. Integralny pacyfista, przekonany, że przykazanie „nie zabijaj” obowiązywać powinno bez żadnych wyjątków, towarzyszył żołnierzom walczącym z najazdem bolszewickim i hitlerowskim, bojownikom Szarych Szeregów i powstańcom warszawskim. Zawsze po stronie słabych i prześladowanych, znalazł się wśród założycieli Komitetu Obrony Robotników. Zwolennik Kościoła ubogiego, wracającego do wartości ewangelicznych, myślał o jego reformie w duchu św. Franciszka z Asyżu.

JACEK MOSKWA – dziennikarz, pisarz, watykanista. Autor książek o tematyce historycznej i religijnej. W latach 1990 – 2005 korespondent w Rzymie i Watykanie. Napisał szereg pozycji o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, tłumaczonych także na języki obce, biografie współtwórców środowiska Zakładu dla Ociemniałych w Laskach oraz wielokrotnie wznawiany tom rozmów z ks. Janem Zieją „Życie Ewangelią  spisane przez Jacka Moskwę”. Ostatnio wydał jego biografię pt. „Niewygodny prorok”.

OJCIEC TOMASZ DOSTATNI – dominikanin, publicysta, znawca Kościoła w Czechach, duszpasterz inteligencji, rekolekcjonista. Prezes dominikańskiej Fundacji „Ponad Granicami” w Lublinie. Autor książek: „Duchowe wędrowanie” i „Kościół na łamach paryskiej 'Kultury’ w latach 1946-2000″

ZAPRASZAMY

WSTĘP WOLNY

Szczegóły

Data:
1 sierpnia 2022
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Dwór Miłosza – Kawiarnia Piosenka o porcelanie
Krasnogruda, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj