Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Laboratorium taneczne. Otwarte warsztaty ruchowe w Białej Synagodze w Sejnach

8 września 2023 @ 18:00 - 20:00

Free
Serdecznie zapraszamy młodzież (powyżej 16 roku życia) i dorosłych do udziału w otwartym warsztacie ruchowym „Laboratorium taneczne”. Warsztat poprowadzą choreografka, tancerka, badaczka oraz instruktorka tańca Julia Dondziło oraz artysta ruchu, aktor-tancerz specjalizujący się w tańcu współczesnym Szymon Tur.
„Laboratorium taneczne” jest zaproszeniem do wglądu w anatomiczne ciało w ruchu. Będziemy poruszać się podążając za naturalną inteligencją naszego ciała. Będziemy działać w improwizacji w oparciu o metodę Body-Mind Centering, przyglądać się tkankom i poruszać naszą wyobraźnię.
Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału we wspólnej eksploracji. Nie jest wymagane doświadczenie w tańcu – wystarczy odrobina otwartości i chęci lepszego poznania swojego ciała.
„LABORATORIUM TANECZNE”
8 września 2023 (piątek)
godz. 18:00 (czas trwania warsztatu: 1,5 h)
Biała Synagoga w Sejnach
WSTĘP WOLNY
Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie prosimy o zgłoszenie się droga mailową na adres: agata.wasilewska@pogranicze.sejny.pl
W przypadku wszelkich pytań także prosimy o kontakt na wyżej wskazany adres.
Julia Dondziło – choreografka, tancerka, badaczka tańca oraz instruktorka tańca, artystka niezależna – działa twórczo w Polsce i Francji. Poprzez transgraniczną współpracę rozwija swą wrażliwość
artystyczną biorąc udział w międzynarodowych projektach. Założycielka Compagnie de danse Julia Dondzilo działającej w regionie Paryża. Od 2012r. stworzyła około dziesięciu autorskich produkcji powstałych podczas rezydencji w Indiach, Francji i Estonii.
Szymon Tur – artysta ruchu, aktor-tancerz specjalizujący się w tańcu współczesnym. Absolwent kierunku Taniec na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Cechuje go różnorodność technik tanecznych, którymi operuje oraz wysoka świadomość ciała.
Warsztaty „Laboratorium taneczne” są częścią programu rezydencji choreograficznych realizowanych w Białej Synagodze w Sejnach we współpracy z programem Przestrzenie Sztuki Białystok.
#przestrzeniesztuki #nimitpolska #instytutteatralny #mkdnis_gov_pl
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Szczegóły

Data:
8 września 2023
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Biała Synagoga
Sejny, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj