Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Majówka Rodzinna w Suwałkach

3 maja 2018 @ 10:30 - 20:00

Wyjątkową, radosną i rodzinną oprawę będą miały tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Przed południem w mieście odbędą się tradycyjnie uroczystości oficjalne, po południu natomiast w Parku Konstytucji 3 Maja zaplanowano Majówkę Rodzinną.

Obchody zacznie o godz. 10.30 msza święta przed konkatedrą pw. św. Aleksandra z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, asysty honorowej wojska oraz mieszkańców. Po mszy odbędzie się uroczysty przemarsz do Parku Konstytucji 3 Maja. Tam zaplanowano okolicznościowe przemówienia i złożenie kwiatów pod Dębem Wolności.

– Po części oficjalnej chcielibyśmy naszym mieszkańcom zaproponować spędzenie tego święta w sposób rodzinny. Dlatego też zaplanowaliśmy koncerty, inscenizacje słowo-muzyczne i niespodziankę jaką będzie wspólne zdjęcie z drona wszystkich uczestników wydarzenia  – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Zdjęcie zostanie wykonane dla wszystkich osób, które znajdować się będą na placu przed muszlą koncertową w Parku Konstytucji 3 Maja. Wcześniej zostaną rozdane biało-czerwone baloniki. Następnie zostanie ono wydrukowane i ustawione na Placu Marii Konopnickiej tak by każdy z uczestników Święta mógł siebie na nim znaleźć.

Oprócz tego zaplanowano konkurs dla uczniów szkół podstawowych na najlepsze wykonanie Poloneza, ale też słodki poczęstunek w postaci patriotycznych babeczek dla każdego. Dzieci będą mogły wziąć udział w atrakcjach sportowo – rekreacyjnych i animacjach przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wieczorem, w konkatedrze św. Aleksandra odbędzie się I Koncert Kameralny „Intende Voci” organizowany przez Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. Emila Młynarskiego. Majówkę zakończy o godz. 20.00 na Placu im. Marii Konopnickiej koncert zespołu DINO JAZZ BAND.

– Chcemy żeby to było bardzo rodzinne i radosne świętowanie – mówił podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Szczegóły

Data:
3 maja 2018
Godzina:
10:30 - 20:00

Miejsce wydarzenia

Suwałki
ul. Patli Polska + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: