Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Masakatsu Tagami. Grafika Japońska – wernisaż w Suwałkach

20 stycznia @ 18:00 - 19:00

Free

Zapraszamy na wernisaż grafiki japońskiej Masakatsu Tagami. Początkowo artysta zafascynowany był przede wszystkim grafiką. Jego prace aż kipiały od ludzkich namiętności zamkniętych w okowach samotności, zagubienia w natłoku wybuchającej cywilizacji. Na wystawę składa się 68 prac graficznych (akwaforty) pochodzących ze zbiorów Suwalskiego Ośrodka Kultury.
termin ekspozycji 20.01.2023 – 30.04.2023
wernisaż 20.01.2023, godz. 18.00
GSW Chłodna 20, ul. T. Noniewicza 71
wstęp wolny
Masakatsu Tagami
Urodził się w trakcie II wojny światowej, w 1944 roku w miejscowości Onoda, w pobliżu Yamaguchi na Honsiu. Ukończył Wydział Grafiki i Malarstwa Uniwersytetu w Tokio. Zadebiutował w 1978 roku indywidualną wystawą w Tokio. Jest autorem kilkunastu tysięcy prac bardzo silnie zróżnicowanych formalnie i ideowo, które rzadko posiadają opisowe tytuły. Początkowo artysta zafascynowany był przede wszystkim grafiką. Jego prace aż kipiały od ludzkich namiętności zamkniętych w okowach samotności, zagubienia w natłoku wybuchającej cywilizacji. W twórczości Tagamiego często pojawiają się wątki moralizatorskie i fantastyczne elementy. Tagami jest artystą prawdziwie wybitnym, według cen aukcyjnych w Christie’s w Hongkongu od przeszło dziesięciu lat jego prace osiągają poziom ok. 60 tysięcy
dolarów za duży obraz. Twórczość artysty można było podziwiać na licznych wystawach w Japonii, Anglii, Francji i Niemczech. Prace artysty pojawiły się w Polsce w latach 70. dzięki toruńskiemu artyście, późniejszemu przyjacielowi i kolekcjonerowi prac Tagami – Januszowi Traczykowskiemu. W Polsce Masakatsu Tagami miał wystawy indywidualne, m.in. w Toruniu (1979) i słynnej Galerii EL w Elblągu (1989), prezentując na nich grafikę. Ostatnie wystawy artysty w Polsce miały miejsce w 2020 roku (Biblioteka Uniwersytecka UKW w Bydgoszczy i MCK w Ciechocinku).
Sponsor wystawy: Fabryki Mebli Forte S.A.

Szczegóły

Data:
20 stycznia
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Galeria Chłodna 20
Noniewicza 71
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj