Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowy Dzień Muzyki z CAL prawdziwe drzwi w Suwałkach

1 października 2021 @ 19:00 - 20:30

Międzynarodowy Dzień Muzyki to cudowna okazja do zanurzenia się w świat piękna i dźwięków poprzez muzykę – na scenie pojawi się wybitna skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która dotychczas koncertowała w 40 krajach świata na 5 kontynentach. Swoją obecnością i przepięknym głosem zaszczyci także Mateusz Wróblewski, uznany aktor. Wieczór poprowadzi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi i Krzysztof Szubzda, dziennikarz, reżyser i satyryk.

Celem tego wyjątkowego koncertu jest pozyskanie środków finansowych na stworzenie przestrzeni sportowo – rekreacyjnej, znajdującej się przy szkole przy ul. M. L. Paca 4 w Suwałkach. Będzie to miejsce spotkań osób z niepełnosprawnością oraz lokalnej społeczności.

Dwa lata temu zebraliśmy ponad 37 tysięcy złotych. Liczymy, że w tym roku, dzięki wsparciu uczestników Koncertu, padnie kolejny rekord – zapowiada Sylwia Ciszewska i dodaje: – Wyznaję credo, że firma, która zajmuje się wyłącznie zarabianiem pieniędzy to kiepska firma. – I my w to wierzymy, chcemy wnieść swój wkład w działania społeczne naszego regionu. – zapowiada Paweł Krzemiński, Marketing Manager CAL.

Osoby z niepełnosprawnością mają bardzo ograniczony dostęp do stałych zajęć pozalekcyjnych np. sportowo-rekreacyjnych, w zasadzie nie istnieje taka oferta. A przecież mają takie samo prawo do tego, żeby spotkać się z rówieśnikami, rozwijać swoje pasje, uczyć się nowych umiejętności i poznawać nowych ludzi – mówi Renata Giczewska-Węcek, Skarbnik i członek zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów.

W trakcie koncertu odbędzie się licytacja prac dzieci inspirowanych m.in. sztuką NFT, płyty z autografem Patrycji Piekutowskiej, koszulki z autografami piłkarzy drużyny MKS Ślepsk Malow Suwałki czy obrazów spod pędzla Haliny Mackiewicz oraz Iwony Morawskiej. Pojawi się też wyjątkowa szansa na kolację z Mateuszem Wróblewskim. Niespodzianką będzie możliwość wylicytowania statuetki „Włócznia Jaćwingów”, którą 13 sierpnia 2021 otrzymała firma CAL prawdziwe drzwi.

Organizatorami koncertu są firma CAL – inicjator akcji i współorganizator wszystkich trzech edycji, Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad koncertem objął Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, a patronat medialny Radio 5.

Firma CAL od lat angażuje się i propaguje ideę CSR, czyli biznesu odpowiedzialnego społecznie. W tym roku pomagała np. Fundacji Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej – przestrzeń szkoleniowa w Centrum Zdrowia Dziecka.

Więcej o występie Patrycji Piekutowskiej

Trasa „My Journey” jest szalenie popularnym projektem Artystki. To jedyna płyta rozrywkowa wśród jej 12 solowych albumów. Zawiera utwory o 12 miastach na 4 kontynentach, z którymi w szczególny sposób Patrycja Piekutowska jest związana. Koncert w tej stylistyce zabrzmiał blisko 100 razy na rozmaitych zamkniętych wydarzeniach. Począwszy od otwarcia w Pekinie trasy PLL LOT S.A., poprzez finał projektu Balt Met Promo – krajów nadbałtyckich, na którym to koncercie obecni byli prezydenci wszystkich stolic tych krajów. Koncert wzbogacają wizualizacje miast prezentowane na ekranie w trakcie utworów, co zawsze bardzo podoba się publiczności. Pani Patrycja Piekutowska podczas koncertu opowiada też niesamowite historie, które w tych miastach przeżyła.

****

Więcej o PST

Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów jest organizacją pożytku publicznego prowadzącą dwie szkoły specjalne: Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Bajka” oraz Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Przysposabiającą do Pracy „Prolog” w Suwałkach. Podopiecznymi są, przede wszystkim, dzieci oraz osoby dorosłe w spektrum autyzmu. Od ponad 10 lat Stowarzyszenie zapewnia edukację, terapię i opiekę dzieciom i młodzieży z północno-wschodniej Polski. Obecnie do szkół uczęszcza ponad 80 uczniów.

Więcej o marce CAL

CAL tworzy doświadczony zespół specjalistów i pasjonatów, którzy znają się na drewnie. Na polskim rynku istnieje od 1985 roku jako firma rodzinna, spółka jawna z polskim kapitałem. Niedawno obchodziła 35-lecie działalności. Produkuje klasyczne i nowoczesne drzwi drewniane oraz alu-drewniane (drewniano-aluminiowe). W swojej ofercie proponuje rozwiązania standardowe, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. W działaniach krzewi rodzinność, ducha równych praw, wolność i odpowiedzialność.

Szczegóły

Data:
1 października 2021
Godzina:
19:00 - 20:30

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: