Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Młoda Scena Jazzowa – Paweł Krawiec Trio w Rozmarino w Suwałkach

23 listopada 2023 @ 19:00 - 20:00

40zł

Paweł Krawiec Trio i Cyryl Lewczuk – bilety
Paweł Krawiec – polski gitarzysta, student ostatniego roku studiów magisterskich na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach im. Karola Szymanowskiego. Laureat nagrody Grand Prix na ogólnopolskim konkursie School and Jazz Festiwal. Finalista na międzynarodowym konkursie Jazz Juniors 2023 oraz Śmietana Competition 2023. Nagrał w tym roku debiutancką płytę ze swoim kwartetem, która jest osadzona na brzmieniu sekcji stricte jazzowej. Płyta ukaże się jesienią tego roku. W jego grze słychać inspiracje i naukę od mistrzów jazzu, da się wyczuć również dzikiego ducha Jimiego Hendrixa, czyli jednej z jego pierwszych inspiracji.
Filip Hornik – urodzony 29 września 2003 roku, to utalentowany kontrabasista jazzowy i student Akademii Jazzowej w Katowicach. Jego pasja do muzyki rozkwitła już we wczesnym dzieciństwie, a od tego czasu nieustannie rozwija swój talent i umiejętności muzyczne. Filip jest nie tylko znakomitym instrumentalistą, ale także aktywnie uczestniczy w lokalnej i międzynarodowej scenie jazzowej. Jego grę cechuje głębokie zrozumienie harmonii i rytmu, a także chęć do eksploracji nowych środków wyrazu. Jako student Akademii Jazzowej w Katowicach ma okazję uczyć się od doświadczonych muzyków i pedagogów, co pomaga mu ciągle doskonalić swoje umiejętności. Filip Hornik to obiecujący talent jazzowy, którego muzyka inspiruje i porusza serca słuchaczy na całym świecie. Jego przyszłość w świecie jazzu zapowiada się niezwykle obiecująco.
Mateusz Lorenowicz, to absolwent studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i muzyka estradowa – instrumentalistyka jazzowa. Jest laureatem konkursów, zarówno w kraju jak i za granicą. Interesuje go szeroko pojęta muzyka jazzowa oraz popowa, udziela się w różnych projektach jazzowych, około jazzowych oraz popowych. Ma za sobą liczne koncerty w kraju i za granicą (m.in. Anglia, Belgia, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia). Można go usłyszeć także na kilku płytach.
Cyryl Lewczuk – tenor-saksofonista, promotor jazzu, laureat konkursów międzynarodowych, ma za sobą doświadczenie pracy orkiestrowej, kilka solowych koncertów na Białorusi (projekt „Lewczuk Jazz session”). W obecnej chwili, mając nowe doświadczenie na Akademii Muzycznej w Katowicach i inspiracje polskimi mistrzami sztuki jazzowej, zaczął pisać własną muzykę. Kontynuuje swoją wizję kompozytorską ze swoimi nowymi przyjaciółmi, których poznał w środowisku akademickim.
Zespół wykona autorskie kompozycje lidera, które nagrali z kwartetem w Monochrom studio z Mateuszem Żydkiem na trąbce. Płyta będzie dostępna jesienią tego roku. Będą to utwory głównie swingowe, ale w wydaniu modern. Przeważa w nich straight ahead jednak nie brakuje elementów free jazowych. Różne inspiracje muzyków i szerokie spektrum ich umiejętności skutkuje materiałem, który czerpie z wielu stylistyk.
Muzycy wystąpią w ramach Młodej Sceny Jazzowej – wspólnego przedsięwzięcia Fundacji Buduk i Pizzerii Galerii Rozmarino.

Szczegóły

Data:
23 listopada 2023
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
40zł

Miejsce wydarzenia

Ogród Rozmarino
ul. Kościuszki
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj