Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mobilna Strefa Zdrowia w Augustowie

16 września 2023 @ 10:00 - 17 września 2023 @ 19:00

W najbliższy weekend, 16 i 17 września projekt „Zdrowe Życie” odwiedzi Augustów. W sobotę i niedzielę w godz. 10:00-19:00 na Rynku Zygmunta Augusta będzie działać Mobilna Strefa Zdrowia, w której mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.

Mobilna Strefa Zdrowia to element projektu „Zdrowe Życie”, który patronatem objęli Prezydent RP Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda. To druga edycja ogólnopolskiego projektu poświęconego profilaktyce zdrowotnej, przygotowanego przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz PZU S.A.

Dzięki regularnej kontroli swojego stanu zdrowia możemy szybciej wykryć schorzenia i podjąć leczenie, dlatego serdecznie zachęcam do skorzystania z bezpłatnej oferty profilaktycznej w Mobilnej Strefie Zdrowia, która w ramach projektu „Zdrowe Życie” w najbliższy weekend zaparkuje w Augustowie. Organizatorzy wydarzenia udostępnią bezpłatne, niewymagające skierowania badania, specjalistyczne konsultacje i inne usługi prozdrowotne. W niebieskiej strefie Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na osoby zainteresowane swoim stanem zdrowia będą czekać doradcy ds. profilaktyki i promocji zdrowia, którzy określą wiek metaboliczny organizmu, wskażą, z jakich badań profilaktycznych warto skorzystać i gdzie je wykonać.

Warto poświęcić trochę czasu i zadbać o swoje zdrowie. Szczególnie zapraszam panie, które na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie będą mogły wykonać za darmo mammografię. Ponadto w niebieskim namiocie NFZ doradcy ds. profilaktyki i promocji zdrowia na profesjonalnych fantomach pokażą, jak wykonać samobadanie piersi oraz nauczą rozpoznawania i wykrywania nieprawidłowości. Na najmłodszych uczestników będzie czekać dentobus, a w nim bezpłatny przegląd dentystyczny. Warto podkreślić, że Mobilna Strefa Zdrowia dostępna jest dla osób z niepełnosprawnościami i zapewnia pętlę indukcyjną, lupy powiększające, tłumacza języka migowego oraz mammobus przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

– mówi Maciej Bogdan Olesiński Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku.

Projekt „Zdrowe Życie” z Mobilną Strefą Zdrowia w miniony weekend odwiedził Supraśl. Zainteresowanie badaniami, pomiarami oraz konsultacjami było ogromne. Stanowisko Podlaskiego OW NFZ odwiedzały dzieci, dorośli oraz osoby starsze, w ciągu dwóch dni blisko 800 osób. Augustów to drugi i ostatni przystanek w województwie podlaskim na trasie Mobilnej Strefy Zdrowia, który warto i trzeba odwiedzić!

Oferta profilaktyczna Podlaskiego OW NFZ w Mobilnej Strefie Zdrowia:

analiza składu ciała, określenie wieku metabolicznego organizmu oraz BMI;
konsultacje pomiarów z doradcami ds. profilaktyki i promocji zdrowia;
informacje o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ;
karta EKUZ od ręki;
potwierdzenie Profilu Zaufanego;
informacje o Programie Profilaktyka 40 Plus, Internetowym Koncie Pacjenta, Portalu Akademia NFZ, serwisie Diety NFZ, aplikacji Moje Fizjo+, programie 8 tygodni do zdrowia, cyklu „Środa z Profilaktyką”, leczeniu uzdrowiskowym, zasadach leczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego;
zapisy do Kiosku Profilaktycznego;
materiały informacyjne i edukacyjne m.in.: „Planuję Długie Życie”, magazyn „Ze Zdrowiem” oraz „Przewodnik Pacjenta 2023”;
dla najmłodszych balony, prozdrowotne kolorowanki, nauka prawidłowej higieny jamy ustnej na przeskalowanej szczęce oraz samodzielne komponowanie talerza zdrowych porcji jedzenia.
Ponadto w Mobilnej Strefie Zdrowia w Augustowie można skorzystać z wielu innych atrakcji, badań i stanowisk informacyjnych przygotowanych przez patronów wydarzenia oraz współpracujące instytucje:

pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;
badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;
badanie EKG;
badanie USG płuc + konsultacja radiologa;
konsultacje dietetyczne;
konsultacje dermatologiczne;
mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);
konsultacja farmaceutyczna;
stanowisko Narodowego Instytutu Kardiologicznego (NIKard) i pracowni pomocy palącym (NIO);
przegląd dentystyczny dla dzieci i młodzieży w dentobusie;
prezentacja sprzętu straży pożarnej do ratownictwa wodnego oraz informowanie o zasadach wypoczynku nad wodą;
prezentacja sprzętu służbowego policji oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
pokazy zasad udzielania pierwszej pomocy wojskowych służb medycznych w przypadkach zagrożenia życia, przy użyciu fantomów osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlaka;
konkurs Lasów Państwowych z rozpoznawania roślin z akcentem na jadalne, lecznicze i trujące;
dla najmłodszych: konkursy, malowanie buzi, zmywalne tatuaże, skręcanie balonów, kolorowanki, gry, quizy, zabawy i dużo więcej!

Bieżące informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej www.zdrowezycie.org.pl oraz na stronach internetowych i w mediach społecznościowych wszystkich współorganizatorów.

Szczegóły

Początek:
16 września 2023 @ 10:00
Koniec:
17 września 2023 @ 19:00

Miejsce wydarzenia

Rynek Zygmunta Augusta
Szczegóły w programie.
Augustów, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj