Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muszelki Wigier 2023. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Suwałkach

25 maja 2023 @ 08:00 - 27 maja 2023 @ 18:30

Free

XXIII edycja Muszelek Wigier startuje już 25 maja. W programie: otwarte przesłuchania, warsztaty, spotkania integracyjne i koncert na rzecz Ukrainy “Od serca do serca”.

Festiwal zwieńczy koncert z orkiestrą “Młodzi w Suwałkach” oraz Gala wręczenia nagród i uroczysty Koncert Laureatów. Wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie festiwali, skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych oraz solistów w wieku 6-25 lat. Misją festiwalu było i jest wspieranie i promowanie młodych talentów. Organizatorzy chcą, żeby był początkiem kształtowania artystycznych osobowości, ale również inspiracją dla opiekunów uzdolnionej młodzieży. Warto podkreślić, że „Muszelki Wigier” umożliwiają nie tylko prezentację swoich umiejętności przed liczną publicznością, ale również otrzymanie nominacji na inne festiwale odbywające się w Polsce i za granicą (m.in. w Koninie, Kielcach, Włoszech, Bułgarii, Chorwacji).

Uczestnicy suwalskiego festiwalu walczą o Grand Prix oraz o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier w dwóch podstawowych kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci występują w otwartym dla szerokiej publiczności uroczystym koncercie finałowym. Części konkursowej towarzyszą zajęcia warsztatowe prowadzone przez znanych i cenionych choreografów, trenerów wokalnych i reżyserów koncertów oraz spotkania integracyjne.

PROGRAM XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”:

25 maja 2023, Sala im. Andrzeja Wajdy

– przesłuchania konkursowe w kategorii piosenka, taniec

26 maja 2023, Sala im. Andrzeja Wajdy

– godz.10.00-15.00 – przesłuchania konkursowe w  kategorii taniec

27 maja 2023, Sala im. Andrzeja Wajdy

– godz.14.00 – koncert „Młodzi w Suwałkach”

– godz.15.30-18.30 – Gala Laureatów XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „MUSZELKI WIGIER„

Szczegóły

Początek:
25 maja 2023 @ 08:00
Koniec:
27 maja 2023 @ 18:30
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Noniewicza 71
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj