Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzyczna audycja edukacyjna „W karnawałowych rytmach” w Suwałkach

14 lutego 2022 @ 11:00 - 12:00

10zł

Podczas lutowego spotkania posłuchamy m.in.: wirujących walców i skocznych polek. Zastanowimy się wspólnie, dlaczego niektóre utwory od razu wpadają nam w ucho i nucimy je, podśpiewujemy, słowem, a innych długo nie możemy się nauczyć. Jakie elementy muzyki sprawiają, że czegoś słuchamy z przyjemnością, a jakie powodują, że dany utwór podoba się nam mniej? Spotkanie z muzyką odbędzie się 14.02.2022, godz. 11.00 w SOK (Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Jana Pawła II 5), bilety: 10 zł w kasie SOK | audycje dla grup zorganizowanych – rezerwacje: tel. 87 563 85 18, 08 (audycja dla uczniów klas 0-4 szkoły podstawowej i przedszkolnych starszaków, czas trwania ok. 45 minut).

Podczas styczniowego spotkania posłuchamy m.in.: wirujących walców i skocznych polek. Zastanowimy się wspólnie, dlaczego niektóre utwory od razu wpadają nam w ucho i nucimy je, podśpiewujemy, słowem – nie możemy się od nich uwolnić, a innych długo nie możemy się nauczyć. Jakie elementy muzyki sprawiają, że czegoś słuchamy z przyjemnością, a jakie powodują, że dany utwór podoba się nam mniej. Audycja będzie zawierała ćwiczenia ruchowe i elementy tataizacji – obrazowej i łatwej dla przyswojenia przez dzieci nauki realizacji zapisu rytmicznego za pomocą sylab rytmicznych.

Edukacyjne audycje muzyczne SOK to bogato ilustrowane dźwiękami zajęcia realizowane przez instrumentalistów i pedagogów w formie spektakli z aktywnym udziałem młodych widzów. Ich założeniem jest umuzykalnianie, uwrażliwianie i kształtowanie gustów muzycznych dzieci, a w dłuższej perspektywie – przygotowywanie najmłodszych słuchaczy do odbioru kultury muzycznej.

Największym atutem spotkań jest wykonywana na żywo muzyka, która uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Tematyka audycji doskonale uzupełnia program nauczania muzyki w szkołach, a nowoczesna sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury gwarantuje odbiór muzyki w komfortowych warunkach.

Muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej zagrają pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.
Scenariusz i prowadzenie audycji: Marta Łagoda.

Szczegóły

Data:
14 lutego 2022
Godzina:
11:00 - 12:00
Koszt:
10zł

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj