Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Na styku kultur: „Romanse cygańskie” – warsztaty i koncert w Suwałkach

7 lutego 2020 - 9 lutego 2020

Na styku Kultur Suwałki

Trzydniowe warsztaty pieśni romskich prowadzone przez wokalistkę i instruktorkę śpiewu, Annę Szafranowską oraz Adama Kozłowskiego, finalistę 3. edycji programu „Idol” zapoczątkują cykl muzycznych spotkań „Na styku kultur” w Suwalskim Ośrodku Kultury. Koncert finałowy „Romanse cygańskie” odbędzie się w niedzielę, 9 lutego o godz. 17.00. Trwają również zapisy na warsztaty.

Ideą przyświecającą spotkaniom „Na styku kultur” jest promocja i upowszechnianie muzycznej wielokulturowości pogranicza. Suwalszczyzna jest krainą zróżnicowaną etnicznie i narodowościowo, i choć najliczniejszą grupę narodowościową stanowią Polacy, to niemały wpływ na kulturę regionu mieli licznie zamieszkujący tu Litwini, ludność pochodzenia białoruskiego i ruskiego, a także polscy Żydzi i Cyganie. Warsztaty tradycyjnych pieśni to wyjątkowe spotkanie z historią i kulturą mniejszości, poznanie jej, zrozumienie oraz przyjemność – ta płynąca ze wspólnego śpiewu oraz ta, którą daje świadomość otaczającego nas dziedzictwa kulturowego. Każde spotkanie to warsztaty z Mistrzem, praca pod jego kierunkiem i prezentacja efektów na koncercie finałowym.

Cykl rozpocznie się w lutym, zapoczątkują go właśnie „Romanse cygańskie” (7-9.02). Warsztaty poprowadzi Ania Szafranowska, wokalistka i instruktorka śpiewu oraz Adam Kozłowski, śpiewak i multiinstrumentalista, aktor krakowskiego Teatru Łaźnia, gdzie zagrał podwójną rolę aktora i śpiewaka w sztuce „Krwawe gody” na podstawie Federico Garcii Lorki oraz finalista 3. edycji telewizyjnego programu „Idol”.

Warsztaty rozpoczynają się w piątek, 7 lutego i potrwają trzy dni. Ich podsumowaniem będzie koncert finałowy w niedzielę, 9 lutego. W kolejnych odsłonach „Na styku kultur” odbędą się warsztaty pieśni polskich, litewskich, Rosjan staroobrzędowców, potańcówka z ludową kapelą oraz nauka gry na przypominających cytrę litewskich kankles.

Bilety na koncert w cenie 10 zł oraz na warsztaty pieśni romskich w cenie 30 zł za 3 dni dostępne w kasie SOK oraz na stronie instytucji. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły

Początek:
7 lutego 2020
Koniec:
9 lutego 2020
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj