Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

(Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

1 września 2023 @ 18:00 - 19:00

Kończą się wakacje, więc czas porozmawiać o tym co będzie. Jednak nie o tym co nadejdzie jesienią, nie o tym co będzie przyszłą wiosną czy przyszłym latem, tylko za lat kilka lub kilkanaście (a może kilkadziesiąt)? Czas porozmawiać o przyszłości Suwałk. Trochę na luzie, w plenerze u gościnnych „Niedorzecznych”, ale na pewno merytorycznie – do rzeczy.
Zapraszamy do rozmów na tematy, które nurtowały nas przez kończące się Wakacje:
1. Czy Suwałki to „uśpione miasto”? Co zrobić, aby pobudzić mieszkańców do wyjścia z domu? Czy miejskie imprezy zachęcają czy zniechęcają „młodych” Suwalczan do wspólnej zabawy?
2. Stacja Suwałki (rynek pracy) – miejsce dla ambitnych „twórców” czy szukających stabilnego zatrudnienia „odtwórców”? Jakie szanse na „pracę marzeń” mają młodzi ludzie i czego potrzebują? Czy osoby z niepełnosprawnością mają szanse na aktywizację i rozwój zawodowy?
3. Organizacje pozarządowe w życiu suwalczan – zbędny element życia społecznego Suwałk czy poważny i sprawdzony partner samorządu? Co oferują, co robią, czym się zajmują i czy są nam
w ogóle potrzebne?
4. Suwalski ład przestrzenny, czyli w którym kierunku zmierzamy? Czy jesteśmy świadkami budowy nowoczesnego miasta czy architektonicznego „skansenu”? Czy jest szansa na realiację niestandardowych pomysłów w zagospodarowaniu wolnych terenów i jakie korzyści mają one przynieść? Jak zachować balans pomiędzy potrzebami i trendami trzeciej dekady XXI wieku a zwolennikami ochrony zabytków?
To tylko ramy dyskusji, którą poprowadzą „młodzi” suwalczanie na codzień działający w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego naszego miasta i nie będą to politycy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rzeczową dyskusją, którzy utożsamiają się z miastem i jego problemami.
W ramach „suwalskiej gościnności” pierwszych 50 osób powitamy dobrym słowem i tzw. „welcome drinkniem”.

Szczegóły

Data:
1 września 2023
Godzina:
18:00 - 19:00

Miejsce wydarzenia

Niedorzeczni
Bulwary im. W. Kunca
Suwałki, Poland
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj