Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Noc Muzeów w Ośrodku Kultury w Sejnach

15 maja

Noc Muzeów to wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza za drobną opłatą lub całkowicie za darmo.

Z okazji Nocy Muzeów w Ośrodku Kultury w Sejnach niezwykła wystawa unikalnych prac autorstwa utalentowanej ikonopisarki Renaty Gąglewskiej-Gniady.

Wystawę można podziwiać bez ograniczeń czasowych, ponieważ dostępna jest przez całą dobę! Zapraszamy do naszej przestrzeni ekspozycyjnej w zmodernizowanym budynku siedziby Ośrodka Kultury w Sejnach.

Renata Gąglewska-Gniady

Z techniką pisania ikon zetknęła się w Małopolskim Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie ponad 15 lat temu i od tamtej pory, naprzemiennie z innymi technikami rękodzielniczymi, rozwija swoje umiejętności. Od 4 lat skupia się wyłącznie na ikonach.

Wykonuje je tradycyjną techniką tempery jajowej (sproszkowane pigmenty pochodzenia naturalnego miesza się z medium składającym się z żółtka jajka oraz białego wina). Uczy się podczas warsztatów i spotkań z innymi pasjonatami i profesjonalistami jak Magdalena Andres czy Dorota Żak, szlifując umiejętności posługiwania się techniką tempery oraz kładzenia różnych rodzajów złoceń.

Szczegóły

Data:
15 maja

Miejsce

Ośrodek Kultury w Sejnach
Sejny, Polska + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: