2.4 C
Suwałki
sobota, 14 grudnia, 2019
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Noc Świętojańska nad Nettą w Augustowie

23 czerwca 2017 @ 18:30 - 23:00

Darmowy

Noc Świętojańska – wigilia Św. Jana Chrzciciela. Obchodzona w Europie i Ameryce Północnej przez katolików, protestantów i prawosławnych. Do zwyczajów Nocy należą: wspólne śpiewanie, tańce, puszczanie wianków, skoki młodzieży przez ogień i inne.

W tym roku na Błoniach nad rzeką Nettą czeka nas moc atrakcji. Spotykamy sie o 18:30. Na tę okoliczność zbierzemy polne kwiecie, które posłuży do uplecenia wianków. Jak rok temu, na kocykach usiądą wielbiciele polnych kwiatów by z nich stworzyć piękne wianki, które przystroją głowy panien. Będzie ognisko, kiełbaski, które przygotowane do pieczenia będzie można zakupić.

W specjalnym miejscu na trawie około godziny 19:00 zbiorą się dzieci by wsłuchać się w bajanie podań, legend, baśni opowiedzianych przez Galeon Baśni. Będzie można zrobić sobie pamiątkową fotografię. I oczywiście posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu zespołów: Miss God i Żywiołak. a wszystko w atmosferze przyjaźni, miłości i dobrej zabawy.

– plecenie wianków
– ognisko
– pamiątkowa fotografia
– bajki dla dzieci (Galeon Baśni)
– koncert Miss God
– koncert Żywiołak

Informacje pod nr tel. 790 22 85 60

Organizator: Augustowskie Placówki Kultury
Partnerzy: Biała Perła, Augustowianka – naturalna woda mineralna, INEX Organizacja oraz obsługa imprez rozrywkowych, OSP Augustów-Lipowiec
Partnerzy medialni: Dziennik Powiatowy, Augustow24.pl, Augustowski Reporter

Szczegóły

Data:
23 czerwca 2017
Czas:
18:30 - 23:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Błonie nad rzeką Nettą
Augustów, Polska + Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: