Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Suwałkach

13 sierpnia 2022 @ 14:00 - 18:00

Free

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej proponuje liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym realizowane na terenie całego kraju, w tym również w Suwałkach.

Już w najbliższy piątek 12 sierpnia, żołnierze Garnizonu Suwałki wezmą udział w uroczystym apelu z okazji Święta Wojska Polskiego. Apel odbędzie się w koszarach 14. Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego.

Następnie, w sobotę 13 sierpnia, kolejna część obchodów będzie miała miejsce na terenie bulwarów nad Czarną Hańczą przy Galerii Stara Łaźnia. W miejscu, w którym niespełna trzy miesiące temu zainagurowano kampanię pt. „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”, ponownie pojawią się żołnierze oraz sprzęt wojskowy. W godzinach 14.00-18.00 zapraszamy na Piknik Wojskowy. Nasza oferta to:

✅ Grochówka wojskowa

✅ Koncert Orkiestry Wojskowej

✅ Pokaz nowoczesnego sprzętu wojskowego

✅ Pokazy walki wręcz

✅ Występ zespołu muzycznego 14. Pułku Przeciwpancernego

✅ Gry i zabawy dla dzieci

i wiele innych atrakcji

Podczas pikniku nie zabraknie Rekruterów Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach. Przy specjalnie przygotowanym Mobilnym Punkcie Rekrutacji ochotnicy będą mogli uzyskać informacje na temat oferty służby wojskowej, a także złożyć wnioski o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W chwili obecnej jest to forma służby, która cieszy się największym zainteresowaniem. Powołani do niej kandydaci mogą liczyć na zarobki rzędu 4560 zł miesięcznie.

Obchody Święta Wojska Polskiego zakończą się w poniedziałek, 15 sierpnia. W kościele pw. Św. Piotra i Pawła, o godz. 10:30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. Po mszy zaplanowane jest złożenie kwiatów pod pomnikami polskich żołnierzy.

Organizatorami obchodów jest Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach, 14. Suwalski Pułk Przeciwpancerny oraz 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej.”

Details

Date:
13 sierpnia 2022
Time:
14:00 - 18:00
Cost:
Free

Venue

Galeria Sztuki Stara Łaźnia
Bulwary nad Czarną Hańczą
Suwałki, Poland
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj