Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Obiady Czwartkowe: koncert niepodległościowy Mistrz i uczeń – online

26 listopada 2020 @ 18:00 - 20:00

Mistrz i uczeń/Koncert Niepodległościowy jest piątym i ostatnim koncertem z projektu OBIADY CZWARTKOWE, który powstał przy współpracy z miastem Suwałki prezydentem panem Czesławem Renkiewiczem oraz Suwalskim Ośrodkiem Kultury panią dyr. Alicją Andrulewicz. Transmisja ONLINE z Salonu Muzycznego przy ulicy Chłodnej 12 w Suwałkach na stronie www.tvs24.pl
Wystąpią mistrzowie Duo Boniecka Grzesiak oraz uczennica Bernadeta Bilbin.

Katarzyna Boniecka (ur. 11.05.1988 r.), skrzypaczka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w mistrzowskiej klasie skrzypiec profesora Krzysztofa Bąkowskiego, koncertmistrz grupy drugich skrzypiec Orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie. Od zawsze jej specjalnością była kameralistyka, stąd udział w wielu kursach, konkursach i projektach, m.in.: w I Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Radomiu (III miejsce), Mistrzowskich Kursach Kameralistyki z Royal String Quartet czy International Music Week w Montepulciano z Alban Berg Quartet. Od wielu lat jest członkiem kwartetu smyczkowego The Time Quartet oraz solistką kameralnej orkiestry smyczkowej Melanidis Orchestra. Jako wiceprezes Fundacji „Czas Sztuki” jest propagatorką kultury i sztuki wśród odbiorców wykluczonych z uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Jest również autorką wielu scenariuszy koncertów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo znakomicie odnajduje się w roli konferansjera – poprowadziła już kilkadziesiąt koncertów w ramach trzech edycji cyklu koncertów „Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier”.

Maksymilian Grzesiak (ur. 20.03.1986 r.), skrzypek, absolwent UMFC w Warszawie w mistrzowskiej klasie skrzypiec profesora Tadeusza Gadziny, pierwszy koncertmistrz Orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie, laureat wielu krajowych oraz międzynarodowych konkursów i przesłuchań – Gdańsk, Magdeburg, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Zielona Góra. Prowadzi bogate życie koncertowe występując w wielu krajach Europy, Azji i Afryki zarówno jako solista jak i członek zespołów: kwintetu Tango Fuerte oraz prymariusz dwóch kwartetów smyczkowych – The Time Quartet i Warsaw Opera Quartet. Brał udział w kilku międzynarodowych festiwalach muzycznych m. in. w festiwalu Młodych Wirtuozów w Tunisie, Festiwalu „Classic Premičre”, Festiwalu Nowowiejski-Świdnica-Organy, Festiwalu „Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier” czy Dolnośląskim Festiwalu Muzycznym. Jako solista występował m. in. z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej, Wrocławską Orkiestrą Kameralną „LEOPOLDINUM”, Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią i Orkiestrą „Classic Premičre”. Jest założycielem i koncertmistrzem kameralnej orkiestry „Melanidis”. Chętnie bierze udział w nagrywaniu utworów muzyki współczesnej (w tym dla DUX). Jest również prezesem Fundacji „Czas Sztuki”.

Duo Boniecka Grzesiak – muzyków połączyła pasja do skrzypiec i literatury skrzypcowej. Poznali się jeszcze na studiach, rozpoczynając współpracę w kwartecie smyczkowym The Time Quartet, z którym do tej pory wykonali już wspólnie kilkaset koncertów. W kwartecie tym współpracują z wieloma znakomitymi artystami: Andrzejem Jagodzińskim, Krzysztofem Herdzinem, Mietkiem Szcześniakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Agnieszką Wilczyńską. Jako The Time Quartet wzięli udział również w nagraniu płyty „Tutaj mieszkam”, która w 2016 r. otrzymała nagrodę „Fryderyka”. Dodatkowo od lat współpracują razem w Melanidis Orchestra, wykonując koncerty i dokonując nagrań studyjnych. W listopadzie 2017 roku wspólnie powołali do życia Fundację „Czas Sztuki” zajmującą się krzewieniem kultury i organizacją wydarzeń artystycznych, w szczególności koncertów muzyki klasycznej. W ostatnim czasie muzycy postanowili zgłębić światową literaturę duetów skrzypcowych zakładając Duo Boniecka Grzesiak.

Szczegóły

Data:
26 listopada 2020
Godzina:
18:00 - 20:00

Miejsce wydarzenia

Internet
Polska + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: