Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ola Bilińska LIBELID – koncert w Białej Synagodze w Sejnach

20 czerwca 2023 @ 19:00 - 20:00

35zł – 40zł
Pogranicze zaprasza na koncert zespołu Oli Bilińskiej LIBELID.
LIBELID to cykl pieśni miłosnych w języku jidysz w aranżacjach Oli Bilińskiej z towarzyszeniem zespołu uznanych muzyków z Gdańska i Warszawy. Stanowi on kontynuację płyty „Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne jidysz”. ALBUM rozwija rozpoczęty z Berjozkele wątek nowoczesnych adaptacji muzyki żydowskiej w jidysz. Premiera materiału miała miejsce na festiwalu Nowa Muzyka Żydowska w Muzeum POLIN. Koncert został zarejestrowany przez Program Drugi Polskiego Radia, także w studio Polskiego Radia została nagrana płyta „LIBELID – pieśni miłosne jidysz”, wydana przez Żydowski Instytut Historyczny. LIBELID gościło na scenach muzycznych i festiwalowych w Polsce, Europie i USA.
—-
20 czerwca 2023
godzina 19:00
Biała Synagoga w Sejnach
Cena biletów: 35, 40 zł
——
Kompozycje tworzące program LIBELID to wybór przedwojennych pieśni w jidysz układających się w opowieść o różnych odcieniach i obliczach miłości. W tekstach wyraźne są wątki z obyczajowości żydowskiej, która silnie wpływała na życie uczuciowe i rodzinne członków społeczności: małżeństwa kojarzone, obrazy z codziennego życia. Z drugiej strony, teksty poetów przedwojennych, takich jak Debora Vogel, czy Mojsze Lejb Halpern, obfitują w obrazy poetyckie o wymiarze uniwersalnym, w którym miłość nie mierzona jest czasem, obyczajowością i pochodzeniem. Są one wciąż zaskakująco świeże i aktualne, ujmują poczuciem humoru i delikatnością nastroju.
Założeniem muzycznym LIBELID było połączenie brzmień akustycznych i elektronicznych – stąd na scenie syntezatory, gitary elektryczne i looper spotykają się z wiolonczelą i harfą. Dwoistość formy muzycznej, zarazem nowoczesnej i klasycznej, tworzy nastrój i pozwala wybrzmieć emocjom zawartych w tekstach – czułości, namiętności, czy nostalgii za dawno minionym uczuciem.

Details

Date:
20 czerwca 2023
Time:
19:00 - 20:00
Cost:
35zł – 40zł

Venue

Biała Synagoga
Sejny, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj