Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Olecko Active Festival: Koncert Bach Jazz Collective w Olecku

10 sierpnia 2023 @ 19:00 - 20:00

Free

„Koncertowa wisienka przed tortem”

Bach Jazz collective to projekt zrzeszający muzyków młodego pokolenia jazzu.

Skład zespołu to:
Bartek Halicki – Puzonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny i sekcyjny. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Lider zespołu Bartek Halicki
Septet, z którym wydał album „Etnograf”. Puzonista Eljazz Big Band.

Witold Janiak – Pianista i organista jazzowy, kompozytor. Zwycięzca Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat nagrody Stowarzyszenia Melomani w 2009 i 2014 roku.

Kamil Miszewski – Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie. Współpracował m. in. z: Alicją Majewską, Filharmonią Narodową, Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Projekt zespołu Bach Jazz collective to zabawa dźwiękiem, frazą, artykulacją i mistrzowskimi popisami we współpracy z instrumentami. Bach Jazz collective łączy nietknięty zapis mistrza, z klasycznym jazzem aż do free jazzowych uniesień. Barok i Jazz? Tak To dwa świetnie koegzystujące ze sobą światy.

Nowe interpretacje utworów Bacha to pewnego rodzaju zabawa dwoma gatunkami. Opracowania otwartych form to hołd składany Bachowi i uznanie jego geniuszu.Tego rodzaju eksperymenty pokazują, że jego muzyka jest absolutnie ponadczasowa i niezwykle wyrazista.

Szczegóły

Data:
10 sierpnia 2023
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Olecko
Olecko, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj